שתף קטע נבחר

באן קי-מון נבחר לכהונה שנייה כמזכ"ל האו"ם

הדיפלומט הדרום-קוריאני היה המועמד היחיד לתפקיד וזכה לתשואות מצד הנציגים. כהונתו תימשך חמש שנים

העצרת הכללית של האו"ם החליטה אמש (יום ג') פה אחד להעניק לבאן קי-מון כהונה שנייה כמזכ"ל הארגון. כהונתו בת חמש השנים של הדיפלומט הדרום-קוריאני תחל ב-1 בינואר 2012. הוא היה המועמד היחיד לתפקיד.

 

באן בן ה-67 הבטיח להמשיך ולהנהיג את הגוף הבינלאומי כארגון ש"בונה גשרים", בתקופה של שינוי גלובלי. עם היבחרו, חייך והרכין ראשו בפני הנציגים שמחאו לו כפיים.


באן באו"ם, הערב. חייך והרכין ראש (AFP)

 

באן זכה לשבחים על מחויבותו לשינוי אקלימי, לפירוק העולם מנשק גרעיני ולזכויות נשים, ולתמיכתו בתנועות הפרו-דמוקרטיות במזרח התיכון ובהתערבות הצבאית בלוב ובחוף השנהב. עם זאת, היו שמתחו עליו ביקורת על כך שלא פעל בנושא הפרות זכויות האדם במדינות חזקות כסין ורוסיה.

 

בין חמשת הנציגים שבירכו את המזכ"ל לרגל היבחרו היה השגריר הישראלי רון פרושאור, שערך הערב את הופעת הבכורה שלו.

 

"זהו כבוד גדול עבורי לברך את המזכ"ל בשם קבוצת מדינות המערב על בחירתו לכהונה שנייה", אמר השגריר פרושאור. "התמיכה המלאה במינויו מחדש של המזכ"ל משקפת את ההכרה הרחבה ביכולות יוצאות הדופן שלו כמנהיג. המזכ"ל הפגין מחויבות בלתי נלאית בתפקידו בחמש השנים האחרונות, ושאף לקדם שלום, ביטחון, יציבות וזכויות האדם. במסירות רבה הוא הוביל את מאמצי הקהילה הבינלאומית באזורי סכסוך רבים, ופעל לתת מענה לאסונות טבע טרגיים ברחבי העולם", אמר פרושאור.

 

פרושאור ציין את הקמת הגוף החדש UN WOMEN תחת הנהגתו של באן, למען קידום השוויון בין המינים. כמי שדיבר בשם קבוצת מדינות המערב מבלי להזכיר אף אחת מהן בשמה, סיים פרושאור בתקווה ש"המזכ"ל ימשיך להפוך את האו"ם לגוף שקוף, אחראי ומכוון תוצאות. השנים הבאות יביאו עמן אתגרים גדולים, ואנחנו בטוחים שהמזכ"ל ימשיך להנהיג את האו"ם והקהילה הבינלאומית. אנחנו מאחלים לך הצלחה בחמש השנים הבאות, ומתחייבים לתמוך בעבודתך באופן מלא".


פורסם לראשונה 21/06/2011 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באן. "בניית גשרים" בעידן של שינוי גלובלי
צילום: EPA
מומלצים