שתף קטע נבחר

הופעת בכורה לשגריר החדש בעצרת האו"ם

רון פרושאור ייצג את קבוצת מדינות מערב אירופה בהליכי בחירתו של המזכ"ל באן קי-מון לכהונה נוספת, ועלה לברך אותו על במת העצרת הכללית

השגריר החדש של ישראל באו"ם, רון פרושאור, ערך הערב (יום ג') את הופעת הבכורה שלו במליאת עצרת האו"ם כראש המשלחת הישראלית לארגון. בכינוס מיוחד של העצרת הכללית בירך פרושאור את מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לרגל בחירתו לתקופת כהונה שנייה. העצרת כללית בחרה בבאן הדרום-קוריאני פה אחד לקדנציה של חמש שנים נוספות.

 

ישראל משמשת החודש כיושבת הראש התורנית של קבוצת WEGO - קבוצת "מדינות מערב אירופה ואחרות" (הכוללת גם את קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד וארה"ב כמשקיפה). מתוקף תפקידה זה ייצג השגריר פרושאור את קבוצת המדינות הזו במהלכים לקראת מינויו של באן לכהונה שנייה, ובנאום הברכה לבאן על היבחרו.

 

"זהו כבוד גדול עבורי לברך את המזכ"ל בשם קבוצת מדינות המערב על בחירתו לכהונה שנייה", אמר השגריר פרושאור. "התמיכה המלאה במינויו מחדש של המזכ"ל משקפת את ההכרה הרחבה ביכולות יוצאות הדופן שלו כמנהיג. המזכ"ל הפגין מחויבות בלתי נלאית בתפקידו בחמש השנים האחרונות, ושאף לקדם שלום, ביטחון, יציבות וזכויות האדם. במסירות רבה הוא הוביל את מאמצי הקהילה הבינלאומית באזורי סכסוך רבים, ופעל לתת מענה לאסונות טבע טרגיים ברחבי העולם", אמר פרושאור.


העצרת הכללית של האו"ם (צילום: AFP)

 

פרושאור ציין את הקמת הגוף החדש UN WOMEN תחת הנהגתו של באן, למען קידום השוויון בין המינים. כמי שדיבר בשם קבוצת מדינות המערב מבלי להזכיר אף אחת מהן בשמה, סיים פרושאור בתקווה ש"המזכ"ל ימשיך להפוך את האו"ם לגוף שקוף, אחראי ומכוון תוצאות. השנים הבאות יביאו עמן אתגרים גדולים, ואנחנו בטוחים שהמזכ"ל ימשיך להנהיג את האו"ם והקהילה הבינלאומית. אנחנו מאחלים לך הצלחה בחמש השנים הבאות, ומתחייבים לתמוך בעבודתך באופן מלא".

 

פרושאור היה אחד מחמישה נציגים של הקבוצות האזוריות שברכו את המזכ"ל באן. ישראל, השייכת גיאוגרפית לקבוצות של מדינות שלא רצו בה, לא השתייכה מאז היווסדה לאף קבוצת מדינות, ורק בשנת 2000 היא צורפה לקבוצת "מדינות מערב אירופה ואחרות". הדבר המאפשר לה להציג מועמדותה לגופים השונים של האו"ם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השגריר פרושאור. "נמשיך לתמוך בכך, המזכ"ל"
צילום: שחר עזרן
מומלצים