שתף קטע נבחר

הרב דב ליאור, מבכירי רבני הימין, נעצר ושוחרר

בלשי היאחב"ל עצרו את הרב של קריית ארבע ברכבו, בעת שהיה בדרכו מחברון לירושלים. הוא שוחרר בתום חקירתו. המשטרה הוציאה נגדו צו מעצר בעקבות פרשת הספר "תורת המלך", אך הוא סירב להתייצב

חודשים ארוכים לאחר שהוצא נגדו צו מעצר, נעצר בצהריים (יום ב') הרב דב ליאור, מבכירי הציונות הדתית ואחד ממנהיגי המתנחלים. בלשי היאחב"ל עצרו אותו במחסום המנהרות, ליד ירושלים. בתום חקירה הוא שוחרר.

 

מקורביו של ליאור, הרב של קריית ארבע, מסרו כי הוא עשה את דרכו מחברון לירושלים ונעצר על-ידי שוטרים שהעבירו אותו למתקן משטרתי בלוד.

 

המשטרה הוציאה בפברואר האחרון צו מעצר נגד הרב ליאור, שהיה חשוד בהסתה בעקבות דבריו על הספר "תורת המלך", שקרא בין היתר לאפשר הריגת גויים. למרות שזומן לחקירה בחשד להסתה, בחר הרב שלא להגיע והסביר כי "התורה אינה עומדת לחקירה".

 

המשטרה החלה בחקירת הפרשה בקיץ שעבר, ובמסגרתה ביקשה לחקור את הרב ליאור, כמו גם רבנים נוספים, שכתבו הסכמות על הספר, שאותו כתב הרב יצחק שפירא מיצהר. בסביבתו של הרב טענו אז כי מתנהלת "רדיפה פוליטית" נגדו.

 

מאוחר יותר השתתף ליאור בהפגנה תמיכה שערכו לו אוהדיו, ותקף את משרד המשפטים והפרקליטות שהורו לאסוף את עותקי הספר מהמדפים. "לא ייתכן שבמדינת ישראל איזה פקידון במשרד המשפטים יכתיב לרבנים מה להגיד", אמר,

"אני מעריך שאין מדיניות של מדינת ישראל להשתיק את הרבנים, ולכן אנו קוראים לראש הממשלה האחראי הכולל למערכת שיתן הוראה חד משמעית להפסיק את הרדיפות המטופשות הללו".

 

ח"כ מיכאל בן ארי אמר בעקבות המעצר כי "צריך לפטר את השר לביטחון פנים. כלפי מנהיגים ערבים המשטרה מתנהגת בכפפות של משי, וכאן מבזים את אחד האישים הגדולים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעצר ברכבו. הרב דב ליאור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים