שתף קטע נבחר

"הרב יעקב יוסף דחה הצעה להיחקר בביתו"

לפי מקורבים לבנו של הרב עובדיה יוסף, המשטרה מסרה לו באמצעות מתווך כי ניתן לקיים "חקירה מכובדת". הוא סירב להצעה. בסביבתו לא חוששים: "זה רק יאדיר אותו"

אחרי מעצרו של הרב דב ליאור, בנו של הרב עובדיה יוסף הוא האיש הבא שהמשטרה רוצה לחקור. מקורבים לרב יעקב יוסף טענו שהערב (ג') נעשה ניסיון תיווך שמטרתו לאפשר "חקירה מכובדת" שלו על רקע תמיכתו בספר "תורת המלך", המצדד בהריגת גויים.

 

לטענת יונתן יוסף, בנו של הרב יעקב יוסף, אביו סירב להצעת המשטרה. הוא סיפר שקצין בכיר במשטרת ירושלים הפנה את הבקשה באמצעות פוליטיקאי חרדי. לפי מקורבי הרב, הוצע לו להיחקר בביתו כשהשוטרים בלבוש אזרחי ולא במדים.

 

בנו של הרב אמר כי הוא אינו חושש מחקירת אביו, שלדבריו "רק תגדיל ותאדיר את אבא". מקורבי הרב אומרים כי אחרי שהוא סירב להצעה, המשטרה מסרה לו שמחר הם יחדשו עימו את הקשר.

אתמול בעצרת תמיכה ברב דב ליאור, נאם הרב יעקב יוסף. הוא תקף את מערכת אכיפת החוק: "אנחנו נמצאים בפני אנשים שאינם מבינים, שנמצאים בקודקוד, שהם שולטים במערכת החוק".

 

הרב דב ליאור הגיב היום בתקיפות על מעצרו אתמול בחשד להסתה. "עשו לי מארב מתוכנן כמו הבולשביקים, כמו הקג"ב"

הוא אמר בשיעור תורה בלשכתו בקריית ארבע. לדבריו, "הם מחפשים עילה להתנכלות, היות ואני רואה בזה דבר עבירה, לא מצאתי מקום לשתף פעולה עם דבר עבירה, אפילו אם הם יאמרו שיכניסו אותי לבית סוהר".

 

ראש הממשלה ופרקליט המדינה התייצבו היום לצד מערכת אכיפת החוק.

לשכת ראש הממשלה פרסמה התייחסות ראשונה של בנימין נתניהו למעצר של הרב ליאור. "ישראל היא מדינת חוק. הוא מחייב וחל על כולם. אני קורא לכל אזרחי המדינה לשמור על החוק", הודיע ראש הממשלה, אחרי שספג ביקורת על שתיקתו בנושא.

 

פרקליט המדינה, משה לדור, התייחס להתקפות על המשנה שלו, שי ניצן. "אחרי מסע כזה מביך ומדאיג שנעשה נגדו, ראוי להבהיר: הוא לא קובע מדיניות, אין לו אג'נדה משלו". לדור הזכיר שהרב דב ליאור "הוזמן לחקירה במשטרה לפני חודשים רבים. אין אף אחד בישראל שהוא מעל החוק, לא אזרחים רגילים, לא שועי הארץ, לא שרים, לא נשיאים, ולא ראשי ממשלה וגם לא רבנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממשיך להתנגד לחקירה. הרב יוסף
צילום: שלומי כהן
משה לדור, אתמול. "הרב ליאור התחמק"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים