שתף קטע נבחר

אחת כמוך - מאהבת - היא סיוט של כל אשה

את ושכמותך נותנות להם לגיטימציה לבגוד ואז להחליט אם כדאי להם להתגרש. לא צריך לעזור לגברים להיות בוגדניים. כך לא תהיה אשה שיום בהיר אחד יחרב עליה עולמה

אני לא אוהבת נשים כמוך, נשים שמתאהבות בשם האהבה. אני לא מסוגלת להמשיך להיות חברה שלך גם אילו הייתי רוצה, ואני רוצה מאוד. העיניים שלי מסתכלות עלייך, אבל הלב, הלב לא מסוגל לקבל אותך. את מבינה, אשה כמוני לא מסוגלת לקבל את ההתנהגות שלך. איך אמשיך לחייך אלייך, לשוחח איתך על כל נושא שבעולם, לשאול מה עשית בסוף השבוע, כשאני יודעת שאירחת את הילדים של החבר שלך. החבר שלך שעדיין נשוי ועזב לא מזמן את הבית שלו למענך.

 

בואו לדבר על בגידה גם בפייסבוק של ynet יחסים

 

"ממילא הוא לא אוהב את אשתו"

אמרת לי ש"אין גבר שלא בוגד", והאמירה הזאת שלך הוציאה אותי משלוותי. אמרת שסירבת להכיר אותו מפני שהוא נשוי, אבל הוא התעקש, כי הוא התאהב בך. אמרת "אני רוצה להיות איתו, ממילא הוא לא אוהב את אשתו".

 

אולי התירוצים האלה עוזרים לך להחליט להיות איתו, מקלים על ייסורי המצפון שלך, אבל אצלי זה רק גורם גועל וחוסר רצון להמשיך ולשבת מולכם ולראות אתכם מתמזמזים לאור הנרות, כשאשתו בטח יושבת בבית ובוכה.

 

חזרת על כך כמה פעמים, איך שהם לא מסתדרים, הוא ואשתו, איך הוא סבל איתה, ואני שאלתי אותך שוב ושוב, אם הוא סבל איתה, מדוע הם לא התגרשו? לכך לא היה לך מענה.

 

אולי הם לא התגרשו כי הוא חיפש אופציות טובות יותר? אולי הוא פחד מהשינוי, אבל כשראה שיש לו אופציה איתך, הוא קיבל אומץ? הרי את חכמה, יפה, צעירה ופנויה למענו, מה יותר טוב מזה?

 

לצערי, אחת כמוך היא הסיוט של כל אשה עם בן זוג קבוע. את יודעת למה? לא כי אנחנו חושבות שאת פיתית את הגבר ובגלל זה הוא עזב את הבית, אלא בגלל שאת ושכמותך נותנות להם לגיטימציה לבגוד ואז להחליט אם כדאי להם להתגרש. איך שאני רואה את זה, גבר שלא רוצה להיות עם אשתו – תהיה הסיבה אשר תהיה - שיהפוך לסטטוס גרוש, ואז שיחפש. תרתי משמע.

 

לא צריך לעזור להם להיות בוגדניים. כך לא תהיה אשה שרגשותיה ביום בהיר אחד ינופצו, לא תהיה אשה שחושבת שהריב עם בעלה חלף ושהכל בסדר עכשיו, ואז היא תגלה שלא, לא הכל בסדר, כי הוא בגד בה.

 

הרי כולנו יודעים מהם אחוזי הגירושים היום. פתאום זה לא כל כך מפתיע שזוג X התגרש או נפרד. אבל אני כן מאמינה שפרידה צריכה להיות הולמת ולא מעליבה ופוגעת כל כך כמו בגידה.

 

חד משמעית, אני לא מצדדת בגבר הבוגד. הוא הרע בסיפור, אבל את נתת לו את האפשרות. זה כמו ללכת לזונה לשירותי מין. היא זונה, היא תעשה זאת ממילא, אני לא אשפוט אותה, אלא את הגבר שבחר ללכת אליה, אם יש לו בת זוג.

 

במקרה שלך, הוא ממילא היה מחפש לבגוד, אם לא את, אז אחרת. אבל אם תקום כל אשה כאן ותכריז שהיא לא תצא עם גבר תפוס, היא תהיה ערכית יותר, היא תהיה טובה יותר מלשתף פעולה עם גועל כזה. בדרך זו, גברים שלא טוב להם ייאלצו במקום לבגוד להתגרש קודם, ורק לאחר מכן לנסות להכיר אשה אחרת (אני לא מתייחסת למקרים חריגים של חוסר יכולת להתגרש מסיבות מסוימות).

 

אולי זה הפחד שלי, כאשה, כאמא, כמו האשה ההיא, הנבגדת, מפני נשים כמוך. אולי זה בהחלט חוסר הביטחון שלי, שכרגיל, מתפרץ מידי פעם. אולי זה הרבה דברים. בכל מקרה אכתוב כאן לכל אלו שהן במצבך: אל תעשו זאת. לפחות מתוך מוסריות.

 

אז אני לא אוהבת אותך, ואני כן אוהבת אותך. אני רוצה את הטוב בשבילך, שיהיו גם לך חיים מלאים ושמחים. רק שזו לא היתה הדרך. ואם נחשוב על זה קצת יותר, את באמת רוצה מישהו שיגור איתך ויחיה איתך ויקום יום אחד ויילך לאחרת כי הוא "סבל"?

 

לא הצלחתי לשבת מולך ולהסביר לך מדוע אני מתרחקת ממך, מדוע חברות שקיימת מגיל חמש, בגן חובה, נעצרת כרגע. לא הצלחתי, כי אני עלובה, לא רציתי להסתכל עלייך ולפגוע בך. הצלחתי רק להקליד זאת בלהט שהתפרץ לעברך.

 

>>> מאמרים וטורים על בגידה

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התירוצים מקלים על ייסורי המצפון שלך?
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים