שתף קטע נבחר

נועם שליט ביקש, לבני סירבה לחתום למען עסקה

יו"ר האופוזיציה סירבה "לייצר נראות של עניין פוליטי" ולחתום על מכתב לראש הממשלה, בו מביעים חברי הכנסת תמיכה בעסקה. אביבה שליט: "רגילים למצעד התירוצים"

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני (קדימה), נפגשה היום (ד') עם אביבה ונועם שליט וסירבה לחתום על מכתב המיועד לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו קריאה להגיע לעסקה מיידית עם חמאס בנוגע לשחרור בנם, גלעד. לבני הסבירה שהיא נמנעת מהבעת עמדה פומבית בנושא החייל החטוף, והדגישה כי היתה שותפה בממשלה שבתקופתה נחטף גלעד שליט ועל כן היא ממשיכה לראות עצמה אחראית להשבתו.

 

באחרונה החלה משפחת שליט לקדם בכנסת יוזמה ובמסגרתה מכתב המיועד לראש הממשלה יעבור בין חברי הכנסת,

שיצטרכו להצהיר כי יתמכו בעסקה, כשזו תובא לאישור המליאה. על מנת לזכות בחתימות רבות מכל סיעות הבית, החליטו מנסחי המכתב שלא להיכנס לפרטי העסקה המדויקים, כגון שמות האסירים שישוחררו בתמורה לשליט ומספרם.

 

"לבני הסבירה שזה לא נכון מבחינתה לחתום כיו"ר האופוזיציה", אמר נועם שליט בתום פגישתם, "אבל מה שעצוב הוא שהיא לא הציעה חלופות או אלטרנטיבות אחרות לשחרורו של גלעד. לבני היתה שותפה בממשלה ששלחה את גלעד ולא הצליחה להחזירו הביתה. זו אותה הממשלה שקבעה גם את המחיר לעסקה עם חמאס", הדגיש.

 

עד כה, חתמו על המכתב חברי הכנסת אילן גלאון (מרצ), רונית תירוש, אורית זוארץ ודורון אביטל (קדימה). מלבד לבני, סירב גם ח"כ יריב לוין (הליכוד) לחתום, בעוד שדני דנון ואופיר אקוניס הסבירו כי הם זקוקים לזמן נוסף כדי לשקול את

העניין. גורם במטה שליט הביע פליאה על כך שאחרי חמש שנים בשבי, חברי הכנסת עדיין זקוקים לזמן. "אנחנו, לצערנו, רגילים למצעד התירוצים כבר חמש שנים", אמרה אביבה שליט, אמו של החייל. "אבל חבל שהכל על הכתפיים של גלעד".

 

מלשכתה של לבני נמסר כי "ככלל, היא אינה חותמת על עצומות, מחאות וכדומה. בנושא גלעד שליט אמרה לבני כבר בעבר כי באופן עקרוני ובשל חשיבות הנושא ורגישותו, היא נמנעת להתבטא פומבית בדבר תנאי העסקה ומלייצר ולו ניראות של עניין פוליטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "לא חותמת על עצומות"
צילום: גיל יוחנן
אביבה ונועם שליט. "הכל על הכתפיים של גלעד"
צילום: הדר כהן
מומלצים