שתף קטע נבחר

יהודים וערבים יצעדו בי-ם: "צעד ראשון לפלסטין"

יותר מאלף יהודים וערבים צפויים לצעוד מחר לאורך תוואי הגבול שחצה את הבירה עד 67' ולהביע תמיכה בהכרה עולמית בפלסטין. המארגנים: "המהלך הזה הוא קולם של ישראלים שרוצים לסיים את הכיבוש ואת מצב הלוחמה בהיעדר מו"מ"

שיתוף פעולה יהודי-ערבי למען פלסטין: תנועת "סולידריות" תוביל מחר (יום ו') צעדה תמיכה בבקשת הפלסטינים לקבל הכרה מעצרת האו"ם, בהשתתפות ישראלים ופלסטינים. מארגני "צועדים לעצמאות פלסטין" אומרים כי בהיעדר משא ומתן מדובר במהלך הכרחי, ומבהירים שמדובר באירוע לא אלים.

 

הצעדה תצא לדרך בשעה 14:00 משער יפו בעיר העתיקה ותימשך כשעתיים. המשתתפים, שמספרם צפוי להיות בין אלף לאלפיים, יצעדו לאורך תוואי הגבול שחצה את הבירה לפני מלחמת ששת הימים, שלדבריהם יפריד בין חלקי ירושלים גם בעתיד. הם יעברו בשער שכם ויסיימו בשכונת שייח ג'ראח, שם יישאו הפעילים דברים. המשטרה מצדה נערכת לאבטח את הצעדה ולפעול למניעת חיכוך בין הצועדים לפעילי ימין.


"ברור שהשלטון עושה הכל להתחמק ממשא ומתן" (צילום: גיל יוחנן)

 

הילל בן ששון, דובר תנועת "סולידריות" שמארגנת את האירוע יחד עם הוועדות העממיות במזרח ירושלים, אמר כי מדובר במהלך ישראלי-פלסטיני ראשון שנועד להביע תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית. "זו צעדה לא אלימה שמסמנת את הגבול העתידי ואמורה להיות הצעד הראשון להכרזה על מדינה פלסטינית", ציין, "הפעם האחרונה שהיה אירוע פוליטי משמעותי ישראלי-פלסטיני היה ב-1991".

 

"ראינו היום שגם הליגה הערבית קראה לאו"ם להקים את המדינה הפלסטינית וגם

הפלסטינים פנו בבקשה לאשר סופית את המסמכים הקשורים לדבר", הוסיף בן ששון, "המהלך הזה הוא קולם של ישראלים שרוצים לסיים את הכיבוש ואת מצב הלוחמה בהיעדרו של משא ומתן וכשברור שהשלטון הישראלי עושה כל מה שהוא יכול להתחמק מהמשא ומתן".

 

על ההתנגדות בארה"ב ובחלק ממדינות אירופה למהלך הפלסטיני החד-צדדי, אמר בן ששון כי "אנחנו צריכים לחכות ולראות איך המדינות יגיבו בסופו של יום. המהלך הזה לא הגיע לידי מיצוי, והקול הישראלי-פלסטיני חשוב. אם מדינות אירופה יבינו שהסיכויים לחידוש המשא ומתן אפסו, גם הם יצטרפו לקריאה ואם לצטט את נלסון מנדלה - 'רק אנשים בני חורין מסוגלים לשאת ולתת'".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצעדו לאורך "הגבול העתידי" בירושלים
צילום: רויטרס
מומלצים