שתף קטע נבחר

עם תואר בהנדסת חשמל אני עובד כמתדלק

מלכתחילה ידעתי שלא יהיה קל למצוא עבודה - למעסיקים חסרה ההיכרות עם החברה הערבית. הם מעדיפים שלא להתעסק עם מועמד ממנטליות אחרת. מחפש עבודה מהמגזר

לפני יותר משנתיים סיימתי תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה אבל עד היום אני מחפש עבודה בנרות.

 

נכון אני בחור צעיר, רק בן 25 שכל החיים לפניו ויש חבר'ה בגילי ובאזור מגוריי, מרכז הארץ, שרק עכשיו חזרו מהטיול של אחרי הצבא... אבל מה לעשות שאני את התואר שלי סיימתי בגיל 23 ובתור אחד התלמידים הטובים בכיתה חשבתי  שאצליח למצוא מקום עבודה שיעניק לי את ההזדמנות השווה להוכיח מה אני יכול, לתרום ולהתפתח.

 

 

עשרות קורות חיים מידי יום לא הניבו פרי, אבל לא התייאשתי והמשכתי בחיפושים, נרשמתי בפנקס המהנדסים בישראל וגם כחבר בלשכת המהנדסים הישראלים. המצב בארץ לא טוב במיוחד וצעירים רבים בדיוק כמוני מחליטים להתפשר, אז גם אני החלטתי להתפשר ולהתחיל מתפקיד זוטר בתנאי שאוכל לקבל הזדמנות אמיתית של שווה בין שווים, הלא במדינה שלנו כולם שווים, לא?

 

אז זהו שלא, במסעות חיפוש העבודה המפרך התחלתי לחשוד שיש הרבה מעסיקים בארץ שחוששים, או לא מעוניינים להעסיק מישהו כמוני.

 

למעסיקים חסרה ההיכרות עם החברה הערבית

נכון מלכתחילה ידעתי שלא יהיה קל למצוא עבודה, למעסיקים חסרה ההיכרות עם החברה הערבית. הם מעדיפים שלא להתעסק עם מועמד ממנטליות אחרת, כי זה יותר קשה וזו אחת מהרבה סיבות הקשורות לרקע אתני ולאומי. גם המצב הפוליטי לא עוזר וכל התחממות רק מרעה את המצב, אבל הכי חשוב שחסרה מדיניות שתדחוף לכיוון גיוון תעסוקתי.

 

בהתחלה הפגנתי התלהבות ומוטיבציה ענקית, ושלחתי עשרות קורות חיים ביום. הגעתי לאלפי קורות חיים! לכמה ראיונות עבודה זומנתי? אפשר לספור אותם על כף יד אחת.

 

ראיון אחד היה נוראי ומייד בדקות הראשונות של ה"נעים מאוד" הבנתי שלא רוצים אותי, עד היום לא קיבלתי תשובה. הראיון השני היה לחברת היי-טק גדולה ומוכרת - עד היום לא קיבלתי תשובה חיובית או שלילית.

 

כעבור שנה, התחלתי להגיש בקשות למשרות זוטרות של סטודנט או הנדסאי, תפקידים שהייתי מוכשר יתר על המידה בעבורם, אבל גם שם קיבלתי לא קיבלתי תשובות.

 

מאלפי קורות החיים ששלחתי, קיבלתי תשובות בודדות: "למרות כישוריך לא התקבלת למשרה" או "לצערנו אין לנו משרה ההולמת את כישוריך" וחלק מהתשובות היו משובים אוטומטיים.

 

מרבית חבריי ללימודים עובדים ממזמן

חשוב לציין שהייתי שולח קורות חיים אך ורק למשרות ולתפקידים שאני עומד בדרישות הסף שלהם, את קורות החיים הגשתי לכל החברות ואתרי ההשמה הקיימים, כמו כל מהנדס שמחפש עבודה בהיי-טק.

 

אני יודע שזה לא בגלל שאיני מתאים לתפקיד או בגלל חוסר בניסיון כי שלחתי הצעות עבודה לתפקידים רלוונטיים בלבד. מרבית חבריי שישבו איתי באותן כיתות לימוד באוניברסיטה כבר עובדים מזמן בעמדות מפתח.  

 

למרות כל הקשיים החלטתי שאני לא מוותר ופניתי לאחת מחברות התקשורת לעבוד שם בתור נציג מכירות פרונטלי, לעבודה במשרה מלאה, מתוך רצון להשתלב בחברה יהודית ובעבודה בארגון שרובו יהודי.

 

עבדתי כשנה ותוך כדי המשכתי בחיפוש העבודה, המנהלים שלי היו מרוצים ממני אבל אחרי כמה זמן הבנתי שאני לא מצליח לחפש עבודה בצורה אינטנסיבית והחלטתי לעזוב ולעבוד בעבודה במשמרות. היום אני עובד במשמרות בתור מלצר ובתור מתדלק, בלית ברירה ומתוך רצון להתפרנס בכבוד.

  

אני אחמד זידאן, מהנדס בן 25, מאיזור המרכז, שרוצה הזדמנות להוכיח את עצמי ולתרום לארגון שאהיה חלק ממנו ואני יודע שבזכות היכולות שלי, המקצועיות והמוטיבציה הגדולה אצליח להגשים את עצמי. ליצירת קשר לחצו כאן.

 

הפנייה של אחמד זידאן ל-ynet הגיעה באמצעות עמותת קו משווה, המסייעת לאקדמאים ערבים להשתלב בשוק התעסוקה במקומות עבודה הולמים לאתר העמותה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד זידאן
צילום: באדיבות עמותת קו משווה
מומלצים