שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עד סוף העולם: הדרך לדירה עוברת ברילוקיישן
  מסקר שנערך בשנה האחרונה בקרב ישראלים שעברו לעבוד בחו"ל, עולה כי 80% מהם עושים זאת כדי לחסוך כסף לדירה. טבעי? ב-2009 רק 50% השיבו כך

  התייקרות במחירי הנדל"ן פוגעת ברוב שכבות האוכלוסיה, גם בעובדי חברות ההיי-טק ששינו את סדרי העדיפויות כמניע לביצוע רילוקיישן. סקר חדש מגלה כי העובדים מוכנים לעבור לגור הרחק מהבית, כדי לשמור על חלום הדירה בחיים. בעבר הקידום המקצועי היה חשוב יותר.

   

   

  חברת רילוקיישן ג'ובס ערכה לאחרונה סקר נתונים בקרב 1,000 מועמדים לתפקידי רילוקיישן בטווח הגילאים 50-26 ובקרב 220 עובדים אשר נמצאים ברילוקיישן ו/או ביצעו רילוקיישן בשנתיים האחרונות. מטרת הסקר היתה לבחון את המניעים לביצוע רילוקיישן בשנת 2011 בהשוואה לסקר קודם שנערך בשנת 2009.

   

  כ-80% מהנשאלים בסקר הנוכחי אמרו כי המטרה העיקרית ברילוקיישן היא חיסכון כספי במטרה לרכוש דירה, זאת בניגוד לכ-50% שהעידו לעל כך בסקר הקודם. האתגר המקצועי שהיווה עבור כ-25% מהם את המניע העיקרי ליציאה לרילוקיישן בעבר, אינו מהווה עוד מניע מרכזי. רק כ-5% מהנשאלים העידו כי הם מונעים מכוחו.

   

  יציאה לרילוקיישן נחשבת עבור רבים כמהלך טקטי שמאפשר לעובד לרכוש ידע וניסיון בתפקידים שיאפשרו לו להתקדם במהירות בשרשרת התפקידים בארגון, אולם הסקר מלמד כי ההתמודדות עבור רבים עם הקיום היומיומי , כמו גם ההתרחקות מחלום רכישת הדירה, דחק הצידה את חלום המימוש התעסוקתי.

   

  רק כ-10% מהנשאלים העידו בסקר האחרון כי הם מעוניינים לצאת לרילוקיישן לצורך הקפצתם התעסוקתית, וזאת לעומת 15% שהשיבו כך בסקר הקודם.

   


  המניע לרילוקיישן

  המניע לרילוקיישן
  המניע סקר שנת 2009 סקר שנת 2011
  רצון לרכוש דירה 50% 80%
  אתגר מקצועי 25% 5%
  להכיר תרבות זרה 10% 5%
  מקפצה תעסוקתית 15% 10%

   

  מוכנים לנסוע בגפם למדינות עולם שלישי

  במסגרת הסקר נבחנה מידת נכונות העובדים לטוס בגפם למדינת עולם שלישי לפרק זמן של שנתיים, בכפוף לחתימה על חוזה המאפשר לעובד לחסוך לפחות 80 אלף דולר נטו בשנת עבודה.

   

  עינת גז, מנכ"ל רילוקיישן ג'ובס, מציינת כי אין ספק שמדובר בהחלטה הטומנת בחובה לא מעט סיכונים לשלמות התא המשפחתי, אולם מסתבר שעלויות המחייה הגבוהות בישראל, כמו גם התייקרות רוחבית של שאר המוצרים, גורמת לרבים לעבור.

   

  אם בסקר הקודם העידו כ-5% מהנשאלים עד גיל 45 שהם מוכנים ליטול את הסיכון המסוים הרי שבסקר הנוכחי, כ-10% מהנשאלים הביעו עניין בכך.

   

  גז סבורה כי האבסורד הוא שלאור שחיקת שער הדולר ועליית מחירי הדיור, גם שנתיים של עבודה מעבר לים לא מצליחים לרוב לקדם משמעותית את העובד לעבר הגשמת חלום רכישת הדירה.

   

  "ההגבלות ההולכות וגוברות של בנק ישראל על ציבור נוטלי משכנתאות, כמו גם התייקרות הנדל"ן והמחייה הבסיסית, בהחלט משפיעים גם על קהל העובדים, המזוהה כמגזר בעל איתנות פיננסית", אומרת גז.

   

  ארה"ב איבדה את מקומה בצמרת

  משני הסקרים (2009 ו-2011) עולה כי מרבית המשרות המוצעות בארה"ב אינן אטרקטיביות מבחינת תנאי השכר המוצעים לעובדים וישנה עדיפות בעיקר למדינות עולם שלישי בשל תנאי השכר.

   

  אך בניגוד לשנת 2009 בה אמרו 40% מהעובדים כי ארה"ב מהווה עבורם יעד אטרקטיבי, הרי שכיום רק כ-20% מוכנים לוותר על תגמול שכר משתלם במיוחד לטובת תנאי מחייה נוחים ומפנקים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  20% יוותרו על תגמול שכר לטובת תנאי מחייה
  צילום: index open
  עינת גז
  מומלצים