שתף קטע נבחר

רעידת אדמה בעוצמה 4.2 הורגשה ברחבי ישראל

הרעש, שמוקדו בים מול בנימינה, הורגש מהצפון ועד ירושלים לפחות. "הופתעו מהמיקום", הודו במכון הגיאופיזי. "ראיתי שחור מול העיניים", סיפר ל-ynet קובי מרחובות. תושב ירושלים: "הכל רועד לאחרונה, הבורסות נופלות, המחאה בכל מקום"

הרחובות שרעדו אתמול מצעדתם של מאות אלפי מפגינים , היטלטלו היום (א') מסיבה אחרת. רעש אדמה בעוצמה 4.2 בסולם ריכטר הורגש בשעה 11:53 (יום א') ברחבי המדינה.

 

מאות מיילים אדומים נשלחו למערכת ynet מצפון ועד לדרום, ודיווחו על הרעידה. באגף הססמולוגי במכון הגיאופיזי לישראל מסרו כי מוקד הרעש כ-40 קילומטרים מערבית לבנימינה, והודו כי מדובר במיקום לא רגיל: "גם אנחנו הופתענו", אמרו שם ל-ynet. לא דווח על נזק משמעותי.

 

 

"כל הבית פה זז ימינה ושמאלה, ההורים שלי באלעד גם הרגישו", סיפר ל-ynet ערן אגמי מרחובות. "משהו מפחיד, ממש הבית רעד ימינה ושמאלה. אשתי התעוררה מהשינה והתחילה לצעוק בבית. המזגן שלי יצא מהמקום, הייתי צריך להחזיק אותו. ממש מפחיד, רציתי לברוח מהבית אך אז זה הפסיק לאחר עשר שניות".

 

גם אורית חיים מנתניה סיפרה כי "זה נמשך בערך חמש שניות, ישבתי על הספה והיא פשוט התנדנדה מתחתי. גם המובייל של התינוק והלול התנדנדו להם. ממש מפחיד, התקשרתי לבעלי במילואים, 'אתה לא מבין מה קורה'. כאילו יש רוחות בבית. אני בקומה חמישית, וממש הרגשתי את זה".

 

"ישבתי ועבדתי מול המחשב", העיד קובי מרחובות, "ושולחן המחשב זז כולו

והרגשתי סחרחורת רבה ושחור מול העיניים. האדמה ממש רעדה והכל ריצד מולי. במקביל התעוררה אשתי מהשינה הקצרה והייתה מבוהלת וחיוורת".

 

"היינו באמצע שיעור הכנה למבחן", סיפרה גם שרית להמן מהלל יפה, "ופתאום הרגשתי רעד וחשבתי שאולי אני מדמיינת, אבל ברגע שעוד אנשים הרגישו הבנו שזו רעידת אדמה. הכל ארך אולי 10 שניות, אבל זה היה מפחיד כי לא ידענו אם פתאום זה יתחזק. נרגענו רק ברגע שזה נגמר לגמרי".

 

מיכאל דויטש הרגיש את הרעידה בקומה החמישית שבשכונת הר חומה בירושלים: "מסך המחשב ממש זז. הרגשתי תזוזה בבית והבנתי שזו רעידה. זה לא מפחיד, אבל בואו נקווה שזו לא הקדמה של משהו גדול יותר, שכל התחזיות הרעות על רעידה כאן מתממשות, שכן הכל רועד לאחרונה, הבורסות נופלות, המחאה בכל מקום".

 

גולשים רבים דיווחו על הרעידה בעמוד הפייסבוק של ynet. "הרגשתי שכל הבית זז בצורה מפחידה", ציינה תושבת קריית אתא. "אולי זה בגלל החבר'ה בבורסה שרוקעים ברגליים מעצבים", הוסיף גולש מירושלים.

 

הרעידה האחרונה שהורגשה ברחבי ישראל הייתה בתחילת אפריל. מהמכון הגיאופיזי לישראל נמסר, כי מוקד הרעש היה אז בים, בעומק של למעלה מ-60 ק"מ, ובמרחק של כ-800 ק"מ מהחוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
"נקווה שזה לא הקדמה למשהו גדול יותר". ארכיון
צילום: דני סלומון
ברחובות נפל המזגן
צילום: ערן אגמי
מומלצים