שתף קטע נבחר

דיווח: רמטכ"ל חמאס ושליח נתניהו במו"מ בקהיר

העיתון "אל-חיאת" דיווח כי המצרים תיווכו כבר בשבוע שעבר בין צוותים של ישראל וחמאס בעניין עסקת שליט. ג'עברי ומידן יישבו בחדרים נפרדים. "יש סימנים חיוביים". במקביל, חסמו פעילים למען שליט אוטובוס ובו בני משפחות של אסירים פלסטינים

המשא ומתן לשחרור גלעד שליט ממשיך להתקיים מתחת לרדאר התקשורתי? ישיבה שנייה של צוותי המשא ומתן העקיף של ישראל והחמאס תתקיים היום (ב') בקהיר - כך מדווח העיתון הערבי הלונדוני "אל-חיאת".

 

המאבק לשחרור גלעד שליט - כתבות אחרונות

 

על פי הדיווח, סבב השיחות הראשון, המתקיימות בתיווך מצרי, החל כבר בשבוע שעבר. במסגרתו נפגשו שני הצדדים עם גורמים מצריים שפרשו את חסותם על המשא ומתן והחליטו לחדש אותו לאחר קיפאון מוחלט. העיתון מוסיף פרטים על האופי הטכני של השיחות, ומפרט כי הצדדים יישבו בחדרים נפרדים בבניין המודיעין המצרי, והמארחים ידלגו ביניהם ויעבירו "מסרים, דעות ורעיונות".

 


הפגנה למען שחרור שליט, היום (צילום: הרצל יוסף)

 

בשבוע שעבר פורסם כי משלחת מטעם חמאס בראשות אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית של הארגון המכונה "רמטכ"ל חמאס", ביקרה בקהיר וקיימה דיונים אינטנסיביים עם גורמי ביטחון ומודיעין מצריים בנוגע לעסקה. בנוסף, ביקר בבירה המצרית דוד מידן, המתאם החדש של העסקה מטעם ישראל, שנפגש אף הוא עם המצרים. בעקבות השיחות הללו, החליטו המצרים לחדש את המשא ומתן תחת אחריותם.

 

גורם מצרי בכיר מסר לעיתון כי עדיין לא ניתן לומר שישנה פריצת דרך במשא ומתן. הוא הביע את תקוותו כי הצדדים יגלו

גמישות כדי שהעסקה תושלם בצורה הוגנת. לדבריו, הלשכה המדינית של חמאס נתנה לג'עברי את ייפוי הכוח המלא להשלים את העסקה.

 

גורם אחר, המעורה בפרטי העניין, מסר כי "למרות שמוקדם לדבר על התקדמות, ניתן לראות סימנים חיוביים. במידה ויהיה רצון אמיתי להשיג עסקה ובמידה וישראל תראה נכונות לשלם את המחיר עבור שליט - העסקה תושלם", הדגיש.

 

חסמו אוטובוס של בני משפחות אסירים

במקביל, כ-20 פעילים למען גלעד שליט חסמו את דרכו של אוטובוס, בו נסעו בני משפחות של אסירים פלסטיניים, ליד שדה בוקר. הפלסטינים היו בדרכם לכלא נפחא שבנגב. הפעילים תלו שלטים על האוטובוס, עליהם נכתב: "מי מבקר את גלעד?", "חסר חייל", ו"לא נותנים לאוטובוס לעבור".הפעילים קראו: "אין ביקור לגלעד שליט - אין ביקור גם לכם".


אוטובוס המשפחות שנחסם. "להפעיל לחץ על החמאס" (צילום: הרצל יוסף)

 

אלוף משנה במילואים משה פישר אמר: "אנחנו קבוצה של אידיאולוגים, מכל

 קצוות הקשת הפוליטית. אין ימין או שמאל. אבל כולם מסכימים שאם יהיה לחץ על החמאס העסקה תצא לפועל". הפעילים קראו למשפחות באוטובוסים "תביאו את גלעד וניתן לעבור".

 

אורנה שמעוני אמרה: "האסירים, רוצחים עם דם על הידיים מבלים בכלא בתנאים מפליגים. תנאים של חמישה כוכבים. גלעד שליט לא קיבל מעל לחמש שנים אף ביקור ואף מכתב מההורים. לא ניתן להורי אסירי החמאס ביקורים עד שגלעד לא יקבל ביקורים".

 

בזמן המחאה, התנהל דו-שיח בין אחד מקרובי האסירים לאחד המפגינים. "יש לנו אסיר אחד אצלכם שנכנס לשנה השישית", אמר הפעיל. אחמד סלמאן, שהיה על האוטובוס, השיב: "כואב לי. יש לנו גם ילד. הלוואי שמחר ישחררו את שליט".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילים חוסמים אוטובוס מבקרים של אסירים ביטחוניים, היום
צילום: הרצל יוסף
אביבה ונועם שליט בכנסת
צילום: גיל יוחנן
"תביאו את גלעד וניתן לעבור"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים