שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

הפגנה מול אקירוב: "צדק חברתי זה גלעד בבית"

על-רקע גל המחאות השוטף את ישראל, ביקשו כ-50 פעילים להחזיר את החייל החטוף לסדר היום. הם תקפו את שר הביטחון, אהוד ברק, והודיעו כי יצטרפו למאהל בשדרות רוטשילד. עשרות רוכבי אופנוע קיימו מסע לבית רה"מ בקריאה לשחרור גלעד

כ-50 פעילים למען החייל החטוף גלעד שליט צעדו בצהריים (יום ו') מבית החייל בתל-אביב לביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, במגדלי אקירוב. המפגינים נשאו שלטים וקראו סיסמאות, בהן: "שר הביטחון - אל תחזיר לנו ארון", "גם גלעד רוצה דירה" וכן "צדק חברתי זה גלעד בבית".

 

עם הגיעם לביתו של ברק, פרשו הפעילים חבל ועליו תלו שישה בדים, בהם נכתבו מה שהם מגדירים "כישלונותיו של ברק לאורך השנים בתפקידיו השונים". בין היתר ציינו הפעילים את הפקרת החייל מדחת יוסף בקבר יוסף, פרשת העסקת עובדת זרה, אסון צאלים, ריסוק מפלגת העבודה ומינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל.

 

"אהוד ברק רד למטה. חמש שנים - אפס תוצאות. העם דורש ששר הביטחון ייתן לו תשובות. לו הייתי הבן שלו, מצבי היה אחר", אמר אחד המפגינים. אחת המשתתפות, הדר מילר, אמרה ל-ynet: "אני הצבעתי עבור ברק כי חשבתי שהוא מנהיג, אבל הוא קשקשן. את הקול שלי הוא איבד. צדק חברתי זה גלעד בבית".

 

פעיל אחר, קובי נאמן מראשון-לציון, הוסיף: "המחאה של גלעד לא נשכחה ולו לרגע בין כל המחאות ששוטפות את ישראל בשבועות האחרונים. אנחנו מסתובבים בין המאהלים בתל-אביב, בראשון-לציון ובירושלים. ממחר יהיה גם אוהל בשדרות רוטשילד למען גלעד. חשוב לי לציין שההפגנה הזו לא קשורה למשפחת שליט ולא מתואמת עמה. מדובר בהתארגנות ספונטנית של פעילי שטח".


מפגינים מול ביתו של שר הביטחון (צילום: ירון ברנר)

 

לאורך ההפגנה חסמו הפעילים למשך כ-20 דקות את רחוב פנקס. "אזרחי ישראל צריכים לדעת מיהו שר הביטחון שלהם. איפה שר הביטחון בגל המחאות ששוטף את הארץ? המילה שלו לא נשמעה.

 החזרת גלעד הביתה היא נושא ביטחוני אבל גם נושא ערכי. ברק איבד את אמון העם. אף אחד לא ילך אחריו יותר", הוסיף נאמן.

 

במקביל, קיימו היום עשרות רוכבי אופנוע מסע מצומת לטרון למאהל המחאה של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים. אחד מיוזמי הפעילות, אייל ברנדט, אמר כי הרוכבים מבקשים להביע הזדהות עם המשפחה ולעורר מודעות למצבו של החייל. בתום המסע, נפגשו הפעילים עם אביו של גלעד, נועם שליט.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"גלעד זה עניין ערכי"
צילום: ירון ברנר
רוכבים לירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
ברק. "קולו לא נשמע"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים