שתף קטע נבחר

המנצחים הגדולים ב-Animix: ילדים חייתיים

הפרס הראשון בפסטיבל סרטי האנימציה הוענק ל-"Lose This Child" של יובל ומרב נתן, העוסק במסע הישרדותם של צבים צעירים. בפרס הסטודנטים זכה "Howl" של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי, המלווה תינוקת אנושית הגדלה בחסות כלבה

Animix - הפסטיבל לאנימציה קומיקס וקריקטורה - נפתח אמש (ג') בסינמטק תל אביב עם חגיגת אסיף, תחרות ליוצרים צעירים עצמאיים וסטודנטים מטעם אסיפ"א, האיגוד הישראלי לאנימציה. הפסטיבל, שמתקיים זו השנה ה-11, מציע לקהל הרחב שלל סרטי אנימציה, וכן חשיפה של עבודות קומיקס וקריקטורה מכל העולם. כל זאת לאורך ארבעת ימי הפסטיבל, שינעל במוצאי שבת.

 

 

במסגרת תחרות אסיף 2011 התמודדו המועמדים במספר מסלולים - סרטים עצמאיים וסרטי סטודנטים. הפרס הראשון למצוינת באנימציה על שם יורם גרוס בסך 10,000 שקלים הוענק ל-"Lose This Child" של יובל ומרב נתן (שגם זכה בפרס לסרט העצמאי בסך 4,000 שקל). הסרט מלווה צבים צעירים שרק בקעו מהביצה ומנסים לשרוד בעולמנו. פרס ראשון לסרטי סטודנטים בסך 4,000 שקל הוענק לסרט "Howl" של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי מבצלאל.

 

מתוך "Howl" של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי (אנימציה: נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי) (אנימציה: נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי)
מתוך "Howl" של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי(אנימציה: נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי)

 

הסרט מגולל את סיפורן של אם טרייה, בתה התינוקת, וכלבה שחורה הדרות יחדיו בדירת גג. יום אחד מוצאת האם את ביתה כשהיא יונקת מהכלבה. שנתיים וחצי לאחר מכן, הבת אינה מתפתחת כשאר הילדים ומכך עולה הקונפליקט המתמיד בין הרצון לברוח מהעול לבין רגשות המחויבות והאהבה. "סרט עמוק, בוגר ומרגש, שנע בין מיסטי לרגשי", כתבו השופטים בנימוקיהם. "הסרט סוחף לתוך עולם לא פתור ומהפנט. על איכויותיו הוויזואליות יוצאות דופן, קולנועית ואמנותית".

 

"הסרט עוסק בקשיים היומיומיים של אם לבת לא נורמטיבית, בחלום הבלתי אפשרי להיכנס לתוך עולם של מישהו אחר" כותבות ל-ynet היוצרות בטלהיים ומיכאלי. "הורים לילדים בוודאי מכירים את ההרגשה המוזרה שהילד שלהם עדיין לא למד להיות בן-אדם. שלפעמים הוא קצת חייתי, ואחד האתגרים הגדולים בחיים הוא לקבל אותו כמו שהוא.

ילדה לא נורמטיבית ב"Howl", סרטם של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי (אנימציה: נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי) (אנימציה: נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי)
ילדה לא נורמטיבית ב"Howl", סרטם של נטלי בטלהיים ושרון מיכאלי

 

"הסרט נעשה בטכניקה של אנימציה קלאסית, כמעט כל האנימציה צוירה בעיפרון על גבי נייר (הרבה מאוד נייר), נסרקה ונצבעה דיגיטלית. האתגר העיקרי בסרט, מלבד כמות העבודה האימתנית, היה ליצור אצל הצופה אימפקט רגשי, דבר שקשה מאוד לנבא אם יצליח או לא בזמן שאנחנו כבר שקועים עמוק בתוך העבודה הטכנית על הסרט וכבר לא יכולים לחוות אותו באופן שיחווה צופה בצפייה ראשונה".

מתוך הסרט "לוף" מאת הסטודנטים דודי רובין ודניאל ששון  (אנימציה: דודי רובין ודניאל ששון) (אנימציה: דודי רובין ודניאל ששון)
מתוך הסרט "לוף" מאת הסטודנטים דודי רובין ודניאל ששון

 

בציון לשבח בקטגוריית סרטי הסטודנטים זכה "לוף" – סרט סטופ-מושן של דודי רובין ודניאל ששון, גם הם מבית הספר לעיצוב בצלאל. בציון לשבח בקטוגריית הסרטים העצמאיים זכה "Loom" של יוני גואטה וסאלח דיאב. בפרס לעידוד היצירה זכה סרטו של סוסלן ביטרוב מבית הספר שנקר, "גאלני".

 

בפרס לסרטים מסחריים זכה "סמינר הקיבוצים" של Snowball Studios ובפרס לסרטי ילדים זכה אסף מזרחי שיצר את "שלושה דגים" עבור ערוץ הופ ילדות ישראלית. "גל היא ילדה של ים" של שרון גזית זכה לציון לשבח.

 

 

לאורך ארבעת ימי הפסטיבל, ynet יציג כמה מסרטי האנימציה הבולטים שהשתתפו בתחרות אסיף 2011.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבים בחוף. מתוך "Lose This Child"
אנימציה: יובל ומרב נתן
לאתר ההטבות
מומלצים