שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קריקטוריסט פלסטיני יתארח בפסטיבל Animix

  בהא בוכרי מרמאללה ישתתף במפגש משולש עם מישל קישקה הישראלי וקריקטוריסט הלה מונד הצרפתי ז'אן פלאנטו. זאת ועוד בארבעה ימים גדושים של אנימציה וקומיקס בסינמטק ת"א

  פסטיבל האנימציה והקומיקס Animix ייפתח ב-16 באוגוסט בסינמטק תל אביב המשופץ. הפסטיבל יפרש על פני ארבעה ימים, שבמהלכם יוכלו הבאים ליהנות ממאות סרטי אנימציה, מפגשים עם יוצרים, כתות אמן, תערוכות, הרצאות ושלל פעילויות לילדים. כמדי שנה, כך גם הפעם, יוצבו ברחבת הסינמטק דוכני מכירה של חוברות קומיקס.

   

  דגש מיוחד יושם השנה על האנימציה והקומיקס מצרפת. במסגרת אירועי "פוקוס צרפת" יתארח הפסטיבל המאייר הוותיק של היומון לה מונד, ז'אן פלאנטו, מי שנחשב מזה שנים לבכיר הקריקטוריסטים הפוליטיים בצרפת ובעולם העיתונות דובר הצרפתית. פלאנטו יקיים מפגש אמן במסגרתו יציג את עבודתו תוך דגש על המהפכות בעולם הערבי.


  קריקטורה של פלאנטו בעיתון הלה מונד

   

  פלאנטו ישתתף במקביל גם בפאנל משולש לצדם של הקריקטוריסט הפלסטיני בהא בוכרי מרמאללה, והקריקטוריסט הישראלי מישל קישקה. באכסדרת הסינמטק תוצג כמו כן התערוכה "שאגת העכבר" ובה קריקטורות נבחרות של פלאנטו.

  כמו כן יתארח במסגרת זו גם היוצר והחוקר, דני וואלגנביץ, נשיא איגוד האנימציה AFCA. 

   

  בין האורחים הנוספים שיגיעו השנה לפסטיבל יהיה גם יוצר הקומיקס האמריקני, ג'ו קיוברט. במסגרת ביקור נדיר זה תוצג במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון תערוכה מקפת של עבודותיו וייערכו סדרת מפגשים עם האמן לאנשי מקצוע ולחובבים.


  טרזן של ג'ו קיוברט

   

  אירוע הפתיחה של הפסטיבל יוקדש השנה לאנימציה צרפתית וכמחווה לשנסון הצרפתי יגיש בני פורת שנסונים עם פירושי אנימציה חדשניים למילותיהם של ז'אק ברל וז'ורז' ברסנס. אירוע זה יפתח שורה של מופעים שמשלבים אנימציה ומוזיקה בהם "דני רובס מספר ושר את הפינק פלויד" שבמרכזו יעמוד הסרט "החומה" והקונצרט "בין מלחמה לאהבה" עם תזמורת מיתרים בניצוחו של רוני פורת בליווי אנימציה בעריכת דודו שליטא.


  "פני הדברים". אובמה על פי ירמי פינקוס ואיתמר דאובה

   

  כמדי שנה כך גם הפעם יוקרנו במסגרת הפסטיבל שורה של סרטי אנימציה שזכו לאורך השנים בפרסי אוסקר מטעם האקדמיה האמריקנית לקולנוע. השנה יוקרנו במסגרת זו בין היתר: "הפרה", סרט מוקדם של היוצר הרוסי אלכסנדר פטרוב; "העורב הלקחן" של עימנואלו לוצאטי ועוזרו, ג'וליאנו ג'יאניני; "אוקטאפודי", פרויקט אנימציה תלת ממדית ממוחשבת של חבורת סטודנטים צרפתים שזכה להצלחה פנומנאלית.

   

  כמו כן יוקרן סרט התלת מימד של אנדרו רואמן ושאון טאן, "הדבר האבוד", שזכה בפרס האוסקר האחרון לסרטי אנימציה. אות יקיר הפסטיבל יוענק השנה לנועם משולם, יוצר אנימציה, מפיק, במאי ומורה

   

  דגשים נוספים ניתנו השנה בפסטיבל לנושאים מגוונים בהם המוות; יחסים בין אישיים; פוקוס על נשים, נשיות ואנימציה; פוקוס על סרטי אנימציה לילדים; סרטי פנטזיה; פרסומות; אנימציה דוקומנטרית; ולקט של הומאז'ים באנימציה ליוצרים ואמנים דגולים. תחרות "אסיף 2011" תיערך השנה לפני פתיחת הפסטיבל בערב מיוחד שייערך ב-16 באוגוסט ובו יוקרנו סרטים של יוצרים מקצועיים, סטודנטים וחובבים ובמהלכו יוכרזו הזוכים.


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בן גוריון על פי מושיק לין
  איור: מושיק לין
  לאתר ההטבות
  מומלצים