שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  "בשקט ובצניעות קורים במדינה דברים מדהימים"
  "אנשים נרתמים לעשיה הן בעבודה והן בתרומה. על אף הקושי הנפשי כולם חדורים במרץ להבין ולראות את מה שאנחנו האזרחים דוחקים ברוב ימי השנה, הנה 'הצדק החברתי' עליו אנו מוחים בימים האחרונים". מתנדבת מספרת "בגוף ראשון" על פעילותה בקייטנה מיוחדת

  שמי בת-שבע קרופניק ואני תושבת כרמיאל. אני עובדת עם ילדים שנים רבות, ושנה שעברה ביתי מרי-אן החלה לעבוד בקייטנת "סאנרייז ישראל", וחזרה עם רשמים ודיברה רבות על אהבתה לילדים. גמלתי בלבי להיות שותפה לעשייה בהתנדבות, ושמחתי כשהשנה הייתי בחופשה והתאפשר לי להגיע ולהתנדב.

   

  עמותת "סאנרייז ישראל" פתחה הקיץ את מחזורה השני של קייטנת הילדים המיוחדת. הקייטנה הנערכת במתנ"ס באבן יהודה מציעה פעילות ל-150 ילדים חולי סרטן ולאחיהם ללא כל עלות. טווח גילאי ילדי הקייטנה נע בין 5 ל-16 ופונה לקהל רחב, כשהילדים מחולקים לקבוצות גילאים שונות.

   

  מהרגע הראשון שראיתי את ילדת הקייטנה הראשונה עולה להסעה, התחלתי לחוות ולחוש את ה"דבר האחר שמתרחש". החיוכים וקבלת הפנים הלבבית של המדריכים, ההורים, הנהג ובעיקר הילדה חימם את ליבי. הילדה מיד נאספה אל המדריכים והם שוחחו ושיחקו איתה, והיא מצידה שיתפה פעולה, וניכר שכל האווירה הייתה מאוד לרוחה.

   

  כך קרה גם באיסוף הילדים האחרים. עיני ההורים, עיני הילדים והמדריכים היו מלאים באור ושמחה. בעומק ליבי הבנתי שלמעשה שבטרנזיט הקטנה הזאת שוכנות רוחות של מלאכים. החוויה מבחינתי התעצמה וריגשה עוד יותר כשהגענו לקייטנה עצמה באבן יהודה.

   

  משפחה גדולה שמקבלת ורואה רק טוב

  אי אפשר היה להתעלם מקריאות השמחה לקראת התארגנות הבוקר וזרועות המדריכים שתמיד פתוחות לחיבוק ותמיכה. ההרגשה הייתה כמו אירוע שמח של משפחה גדולה שמקבלת ורואה רק טוב.

  "הרגשתי את האהבה של הילדים כלפיי" ()
  "הרגשתי את האהבה של הילדים כלפיי"
   

  במסגרת ההתנדבות ייעדו אותי להיות בחדר המנוחה, חדר חשוב עבור הילדים שמצבם הבריאותי רגיש מאוד בשל מחלתם. החדר מותאם להרגעות מנטאלית והרגעות פיסית של ילדי הקייטנה. החדר הכיל בתוכו משחקים, והצורה שהוא היה מאורגן הייתה מזמינה ומרגיעה.

   

  בחדר המנוחה שיחקתי עם הילדים, דיברתי עם המדריכים, הכרתי את האחיות, את צוות המטבח ואת רוב צוות הקייטנה. כולם שופעי חיוך ומוכנות של הלב לעשייה טובה. חימם את ליבי לראות ילדים מעורבים ללא הבדל גזע דת מין או לאום.

   

  ההתקשרות שלי עם ילדי המגזר הערבי הייתה מיוחדת מאחר ואני דוברת ערבית מהבית, נוצר דיאלוג מאוד מיוחד ביני לבינם בשל שבירת מחסום השפה. ומערכת היחסים אותה בניתי עם הילדים הייתה הדדית והרגשתי את האהבה שלהם כלפיי.

   

  במשך כל תקופת ההתנדבות התרגשתי ושמחתי מאוד לראות את הנפשות הפועלות, את הילדים המקסימים ואת האוירה המשפחתית, ולמעשה הבנתי שזו בדיוק תחושת הסיפוק עליה מספרים אנשים שמתנדבים.

   

  בשקט ובצניעות קורים דברים מדהימים במדינתנו הקטנה. אנשים נרתמים לעשיה הן בעבודה והן בתרומה. על אף הקושי הנפשי כולם חדורים במרץ להבין ולראות את מה שאנחנו האזרחים דוחקים ברוב ימי השנה,

  הנה "הצדק החברתי" עליו אנו מוחים בימים האחרונים.

   

  ביום האחרון להתנדבות דמעות של התרגשות חנקו את גרוני וחזרתי הביתה בידיעה שראיתי במו עיני את הדבר האמיתי. קשה להסביר את התחושה הזו שהיא כל כך עמוקה, אבל התחושה הזו פשוט גדולה מהחיים.

   

  בהבנה ובחוויה האישית שלי ברור לי מאוד שהייתי רוצה להמשיך לתרום ולסייע וגם לגייס את חברותיי להכנה של פעילות משמחת מהנה ומשמעותית. תודה לכל צוות קייטנת SUNRISE שעושים עבודת קודש בצניעות ובשקט ומטפחים היסודות שהעולם עומד. תבורכו ובהצלחה בעשייתכם.

   

  • "בגוף ראשון "- מדור המאפשר למתנדבים לספר בעצמם על פעילותם והמקום בו הם מתנדבים. חומרים ותמונות ניתן לשלוח ל shlomit-sh@y-i.co.il ולציין בנושא - עבור "בגוף ראשון ". הפרסום בהתאם לשיקולי המערכת.
  • לטורים נוספים לחצו כאן .
  • עמותת רוח טובה מחברת בין אנשים הרוצים להתנדב וארגונים הזקוקים לעזרת מתנדבים.  העמותה מתאימה התנדבות לפי תחומים, שעות נוחות ואיזור מגורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "עיני ההורים, הילדים והמדריכים היו מלאים באור ושמחה"
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים