שתף קטע נבחר

אמסלם, ח"כ ראשון בעצרת אוהלים: "ברוח התורה"

הח"כ המורד מש"ס יהיה הפוליטיקאי הראשון שינאם בהפגנה נגד יוקר המחייה, שתתקיים מחר בירוחם. "המחאה מחוברת לתורה, רבים במאהלים חובשי כיפות", הסביר, ותקף את ש"ס: "אף ח"כ מהמפלגה לא הגיע לאוהלים"

ראשי מחאת האוהלים הכריזו על חידוש עצרות הענק , ועתה הם צפויים לחלוק לראשונה את הבמה עם פוליטיקאי. עד כה נמנעו יוזמי המאבק מלצרף חברי כנסת או שרים לרשימת הנואמים בהפגנות הרבות, אולם מחר (ה') הם עתידים לחרוג ממנהגם, ולארח את ח"כ הרב חיים אמסלם על הבמה בעצרת מחאה בירוחם.

 

מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

אמסלם, יו"ר תנועת עם שלם, יישא דברים "ברוח התורה" בהפגנת מחאה נגד יוקר המחייה ומצוקת הדיור שתיערך בעיר הדרומית. "המצוקה היא של כולם וחייבים לשנות את השיטה הנוכחית", אמר ל-ynet, ודחה את הטענות כי מדובר ב"מחאה שמאלנית". "אנשים פה רק מנסים לשרוד, ראיתי אנשים באוהלים שצריכים לשלם חשבונות ומשכנתא ממשכורת של 3,000 שקל בחודש. יש מיליון נפש בישראל שמשתכרים פחות מסכום זה, ורבע מהמשתכרים בישראל חייבים מתחת לקו העוני".

 

הוא תקף את מפלגתו ש"ס, עמה הסתכסך, אשר חבריה נמנעו עד לאחרונה מלתמוך במחאה. "בשתיקתה ש"ס הוכיחה שהיא ממש לא מפלגה חברתית, אף שמדובר במפלגה שבכלל קמה להילחם בקיפוח ובאפליה. שום ח"כ שלה ירד לשטח לתמוך ביושבי האוהלים", ציין הרב אמסלם. לטענתו, גם העובדה שהציבור החרדי לא נמנה עם ההמונים שיצאו לרחוב, היא תוצר של פעילות מכוונת של בעלי ההון והשררה. "לדיקטטורה של העסקנים יש אינטרס שהחרדים לא יצטרפו להפגנות כי הם יושבים על השיבר ולא רוצים לאבד את כיסאם".

 

סתיו שפיר ופעילי המחאה. "לא רק מחאה של מעמד הביניים" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
סתיו שפיר ופעילי המחאה. "לא רק מחאה של מעמד הביניים"(צילום: ירון ברנר)

 

אמסלם מצדו סבור כי "המחאה מחוברת לתורה", והבהיר גם כי אינו חושש מהביקורת שעלול לספוג בעקבות הנאום. "לאורך כל התקופה האחרונה תמכתי במחאה, ישבתי עם תושבים במאהלים של באר שבע, אשקלון ודימונה, וראיתי שרבים מהם הם דתיים חובשי כיפות, אז זה בטח לא רק מחאה של מעמד הביניים. המאבק צודק, וקשור באופן טבעי לדרישות שלי שאברכים ייצאו לעבוד אם הם לא לומדים תורה, כדי שיהיה שוויון הזדמנויות בנשיאה בנטל".

 

ראשי המאבק החברתי, שכינסו מוקדם יותר מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, הכריזו כי יקיימו עצרות ענק בשתי השבתות הקרובות. יוזמת המחאה, דפני ליף, אף ציינה כי הן יהוו "מבחן כוח" להפגנה המתוכננת ב-3 בספטמבר, המועד המתוכנן לצעדת המיליון, "אז ייפרצו כל הסכרים ותתרחש המחאה החברתית הגדולה ביותר בתולדות המדינה".

 

היא פנתה גם לראש הממשלה נתניהו וקראה: "החזר את הכנסת מפגרתה ואת חברי הכנסת מחופשותיהם בחו"ל, לא ייתכן שהמדינה בוערת והח"כים בחופשה. שלח לחופשי את פרופסור טרכטנברג, אנחנו לא זקוקים לו, יש לנו ראש ועדה שמבין מצוין בכלכלה ושאנחנו בחרנו בעצמנו - זה אתה, מר ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חיים אמסלם. "המחאה מחוברת לתורה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים