שתף קטע נבחר

אביו של משה נפתלי: "מרחם על החייל שירה בו"

בעקבות התחקיר הצבאי, שהעלה כי לוחם גולני סמל-ראשון משה נפתלי נהרג מאש כוחותינו במתקפת הטרור ליד אילת, הבהיר אביו לחבריו כי אין בו כעס על מי שפגע בבנו. חבריו של הלוחם: "משה היה גיבור, שולחים חיבוק חם לחייל שירה בו"

"אני מרחם על החייל שירה למוות בבני" - כך אמר היום (ו') אביו של סמל-ראשון משה נפתלי, לוחם גולני שנהרג במתקפת הטרור באילת, לחבריו של בנו הלוחם, לאחר שנודע לו כי בנו נהרג מאש כוחותינו ולא מירי המחבלים.

 

עוד בנושא מתקפת הטרור באילת:

 

לדברי חבריו של סמ"ר נפתלי, הוריו של הלוחם ההרוג יוסי ושולה חשים הזדהות עם החייל שפגע בבנם. "מבחינתם, משה היה נחשב גיבור גם אם היה נהרג באוטובוס בדרך לבסיס", אמרו החברים ששוחחו עם בני המשפחה.

 

הלוויתו של סמ"ר נפתלי. "גבורה ואומץ" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הלוויתו של סמ"ר נפתלי. "גבורה ואומץ"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה אופק בוכריס, הודיע לבני משפחת נפתלי על ממצאי תחקיר האירוע בו מצא בנו את מותם. לפי התחקיר, נפתלי הוביל את חייליו באומץ אל מול המחבלים שחדרו לישראל מסיני ותקפו כלי רכב ישראלים.

 

"הגבורה והאומץ שלו ייזכרו בכל מקרה, גם אם הוא נהרג מאש כוחותינו", אמרה ל-ynet שירה גת, חברה קרובה של משה. "עצם העובדה שהוא יצא ראשון והגיב באש, מייחדת אותו מאוד. חבל לדעת שהאסון אירע מאש כוחותינו ואולי מטעות, אך כך או כך הוא לא איתנו כך שזה לא משנה". גת הוסיפה כי היא מרחמת על החייל שפגע במשה: "אני בטוחה שזה לא היה בכוונה".

 

זירת הפיגוע. "במלחמה קורים גם דברים כאלו" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
זירת הפיגוע. "במלחמה קורים גם דברים כאלו"(צילום: בן קלמר)

 

ערבה תנעמי וחברים נוספים של הלוחם ההרוג סיפרו כי "משה יישאר

מבחינתנו גיבור וזה לא מוריד דבר מהערך שלו. אנו יודעים ומבינים שבמלחמה כמו במלחמה, קורים גם דברים כאלו, ואין לנו כל כעס על החיילים. אנו מוסרים להם חיבוק ואת אהבתנו אליהם".

 

"בשבוע האחרון התברר לנו עד כמה משה היה אדם מיוחד וגיבור", הוסיפו החברים, "והעובדה הזו לא ממעיטה דבר ממנו. אנו מסתכלים על המטרה שהייתה לו והיא להילחם באויבים שלנו ולהביס אותם. זה מה שאנו נזכור ממנו. אנו שולחים לחייל שפגע בשוגג במשה חיבוק חם מכאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אדם מיוחד וגיבור". משה נפתלי
הלוויה בהר הרצל
צילום: AFP
מומלצים