שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

"אני עצובה בגלל מה שקרה לפלורה הגננת"

ילדי גן תומר בכפר סבא, שאיבדו במהלך החופש את הגננת פלורה גז בפיגוע ליד אילת, פתחו את השנה באיפוק מלווה בעצב גדול. "זו לא שמחה של יום ראשון בגן", אמרה אחת האמהות

חיבוקים ודמעות בפתיחת שנת הלימודים תשע"ב בגן תומר בכפר סבא, שאיבד את הגננת פלורה גז, שנרצחה בפיגוע המשולב ליד אילת  לפני כשבועיים. "אני עצובה על מה שקרה לגננת", אמרה הילדה לינוי גולני.

 

חוזרים ללימודים - הכתבות האחרונות:

התרגשות ותקווה: 2 מיליון תלמידים פתחו שנה

חוזרים ללימודים: "מרגש, אבל גם מלחיץ"

 

קשה היה שלא להבחין באווירה השונה בגן, אליו מגיעים ילדים בגילאי 4-6. ההורים, שקיבלו הסברים מהשירות הפסיכולוגי, היו מכונסים בתוך עצמם וניסו לגונן על הילדים, שנאלצים עדיין להתמודד עם הבשורה המרה.

 

דמעות העצב התערבבו עם אלו של השמחה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
דמעות העצב התערבבו עם אלו של השמחה(צילום: עידו ארז)

 

אחת הילדות חיבקה את השומר בכניסה ורצה מחויכת לתוך הגן. אמהּ הלכה אחריה כשדמעות בעיניה, והקפידה שבתה לא תראה אותה בוכה. בתוך הגן, כבר פרצה האם בבכי וזכתה לניחומים מכל עבר.

 

התחושות הקשות עברו גם לצוות החינוכי, כשסייעת הגן פרצה בבכי ברגע שנכנסה בשעריו והתיישבה בחצר המשחקים. "אהבנו את פלורה מאוד אני מצטערת בשביל המשפחה. לפני המקרה שמחתי שהילד יהיה איתה גם השנה. הילד היה מאוד עצוב ואני לא בטוחה שהוא מבין את זה שהיא איננה", אמרה אסנת אלון, אחת האמהות.

 

ההורים ניסו להסתיר את הדמעות מילדיהם (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ההורים ניסו להסתיר את הדמעות מילדיהם(צילום: עידו ארז)

 

הילדה שלי ראובני, שלמדה בשנה שעברה עם גז, אמרה: "אני שמחה לחזור לגן, סיפרו לי מה קרה לפלורה הגננת, ואני עצובה בגלל זה".

 יוליה ראובני, אמהּ של שלי: "החיים ממשיכים, כך אנחנו מחנכים את הילדים שלנו. כואב לנו על מה שקרה ויש לנו כעס על מי שעשה את זה. פלורה היתה נשמה טובה. דיברתי איתה בחופש בטלפון כדי לומר לה תודה, ראיתי שיש עתיד. אני כל הזמן חושבת על הילדים שלה. אנחנו לא רוצים להעביר לילדים את הפחדים אבל זו לא שמחה של יום ראשון בגן".

 


פורסם לראשונה 01/09/2011 09:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלורה גז ז"ל. "היא הייתה נשמה טובה"
גן תומר, הבוקר. לא רוצים להעביר לילדים את הפחדים
צילום: עידו ארז
מומלצים