שתף קטע נבחר

חברת האבטחה מיקוד הכירה בייצוג כוח לעובדים

מנכ"ל החברה הכיר בכוח לעובדים כארגון היציג, והתחייב לשלם לעובדים שעות נוספות ולדון על פיצויים רטרואקטיבית. החברה תקיים משא ומתן עם ועד המאבטחים על הסכם קיבוצי

כוח לעובדים הוכר כארגון יציג בחברת האבטחה מיקוד במודיעין: בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בין ועד המאבטחים בחברת "קבוצת מיקוד - אבטחה, שירותים, וכוח אדם", המאוגדים ב"כוח לעובדים - ארגון עובדים דמוקרטי", לבין מנכ"ל החברה, הכיר המנכ"ל בכוח לעובדים כארגון העובדים היציג בחברה. המנכ"ל גם התחייב לשלם לעובדים עבור שעות נוספות כמתחייב בחוק ולבחון באופן פרטני תשלום פיצוי רטרואקטיבי של עובדים על שעות נוספות שלא שולמו להם.

 

 

עוד נקבע כי החברה תקיים משא ומתן עם ועד המאבטחים על הסכם קיבוצי. בכוח לעובדים אומרים כי "זהו המו"מ הראשון בישראל המתקיים בין חברת קבלן לוועד מאבטחים". בארגון הוסיפו כי "יש בכך בשורה חשובה לעובדי הקבלן באשר הם". 

 

כפי שדווח ב-ynet, בתחילת חודש יולי פתחו המאבטחים בעיצומים למשך יומיים. לטענת כוח לעובדים, מדובר במקרה השני בלבד בעשור האחרון שבו מאבטחים נוקטים בצעדים ארגוניים.

 

"אנו שמחים שמנכ"ל החברה בחר להכיר בוועד ולהתנהל מולו בדרך מכבדת של דיאלוג", אמר תומר שכטר, מראשי ועד המאבטחים. "כתושב מודיעין, אני גאה להיות תושב העיר הראשונה בה מתנהל משא ומתן קיבוצי לעובדי קבלן בתחום האבטחה. הצלחת המו"מ מותנית גם בנכונותה של העירייה להרחיב את תקציב האבטחה".

 

עד כה, נמנעה העירייה מלהתייחס לתנאי ההעסקה של המאבטחים חרף פניות אליה. בזמן העיצומים, בחרה העירייה להעביר את שירותי האבטחה של חברת מיקוד, המהווים 75% משירותי האבטחה בעיר, לידי חברת האבטחה הקטנה יותר בעיר, "מוקד אמון". "אנחנו בהחלט מצפים כי כבר עם תחילת שנת הלימודים, תיתן העיריה את דעתה על כך שבעמדות האבטחה בבתי הספר, המאוישות בעיקר על ידי תושבים ותיקים, אין מחסה מפני השמש או הקור. גם המאבטחים הם תושבי העיר", הוסיף שכטר.

 

"אפשר וצריך לאגד עובדי קבלן"

המאבטחים ב"קבוצת מיקוד" התאגדו בכוח לעובדים בחודש פברואר האחרון, על מנת להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי ולהשיג שיפור משמעותי בתנאי העסקתם. בחודש מאי האחרון הפך הוועד ליציג. בחברה מועסקים כ-100 עובדים.

 

כ-20 מהעובדים הם סטודנטים ויוצאי צבא, אשר עובדים כסיירים, ולאחרונה מוצבים במחסומים. כ-80 הם מאבטחים מבוגרים, עובדי מוס"ח (מוסדות החינוך), אשר מועסקים באבטחת בתי ספר. 

 

ועד עובדי האבטחה בקבוצת מיקוד הוא ועד המאבטחים השני בארגון כוח לעובדים, לצד ועד המאבטחים באוניברסיטת בן גוריון, והוועד השני מקרב עובדי הקבלן המנהל משא ומתן על הסכם קיבוצי, בעקבות ועד המנקות באוניברסיטת בן גוריון.

 

"הסכמים ענפיים בתחום האבטחה והניקיון אמורים להגן על עובדי הקבלן בתחומים אלה", הסביר יוני בלבן, רכז מטה ירושלים בכוח לעובדים המלווה את וועד המאבטחים. "אך את ההסכמים אלה קשה לאכוף. הפיתרון שלנו שב ומוכיח את עצמו - אפשר וצריך לאגד עובדי קבלן במקום העבודה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: הרצל יוסף
מומלצים