שתף קטע נבחר

מאבטחי חברת מיקוד במודיעין פתחו בעיצומים

במסגרת העיצומים יענו המאבטחים לקריאות חירום בלבד. בחברת מיקוד כ-100 עובדים המהווים 75% מעובדי האבטחה של מודיעין-מכבים-רעות. חבר ועד: "הפכנו לכולבויניקים- מחלקים פליירים לעוברים ושבים, נותנים שירותי הסעה לילדים. האבטחה הפכה לחלטורה"

הקריאה "העם דורש צדק חברתי" הדהדה אתמול (שבת) בהפגנה הגדולה של תושבי מודיעין, היום (א') יוצאים עובדי הקבלן בעיר למאבק משלהם - גם הם דורשים "צדק חברתי".

 

 

מאבטחי "קבוצת מיקוד - אבטחה, שירותים, וכוח אדם" שמספקים שירותי אבטחה לעיריית מודיעין ומאוגדים ב"כוח לעובדים –ארגון עובדים דמוקרטי" החלו היום בעיצומים ללא הגבלת זמן. במסגרת העיצומים יענו המאבטחים שעורכים סיורים במשמרות הלילה לקריאות חירום בלבד.

  

בחברת מיקוד כ-100 עובדים המהווים 75% מעובדי האבטחה של מודיעין- מכבים -רעות. המאבטחים שעובדים בבתי הספר, כמאבטחי מחסומים, סיירים ומוקדנים מוחים על התנהלותה של ההנהלה שלדבריהם "מסרבת להכיר בוועד העובדים". "כבר בחודש מאי הפכנו לארגון יציג", אומר נועם וקס מראשי הוועד "אך ההנהלה מסרבת לנהל עמנו מו"מ בתירוצים שונים. חבל שבמקום בדרך של דיאלוג , אנו נאלצים לנקוט צעדים ארגוניים".

  

בין המאבטחים המאוגדים בוועד: קבוצה של כ-20 סטודנטים ויוצאי צבא שעובדים כסיירים ולאחרונה גם במחסומים וכן גם כ-80 עובדי מוסדות חינוך ובהם עובדים מבוגרים חלקם תושבי מודיעין - בחלקם פנסיונרים המועסקים באבטחת בתי הספר.

 

העובדים טוענים כי זכויות השכר שלהם מופרות כך שלא משולמים להם תשלומים על שעות נוספות בלילה בחגים ובסופי שבוע בהתאם למתחייב בחוק . בוועד מוחים גם על יחס ההנהלה כלפיהם: "אין הגדרת תפקיד לסיירים" מסביר אור לב חבר הנהגה נוסף."הפכנו לכולבויניקים - מחלקים פליירים לעוברים ושבים, נותנים שירותי הסעה לילדים. האבטחה הפכה לחלטורה". 

 

אנשי הוועד הצעירים מסבירים כי העיצומים הונעו לאחר שראו את היחס למאבטחים המבוגרים "זו פשוט בושה שאנשים שיכולים להיות הסבים שלנו, עובדים בכל מזג אוויר ללא עמדת שמירה, ללא חימום או קירור ללא קורת גג בשמש קופחת או בגשם שוטף ללא חשמל או מים. זו החובה המוסרית שלנו כאזרחי העיר ובוודאי כוועד לדאוג להם", מוסיף וקס.

 

בוועד העובדים מצהירים היום ש"אם חברת מיקוד תמשיך לזלזל בוועד שבו חברים למעלה ממחצית העובדים נחריף את המאבק".

 

טרם נתקבלה תגובות עיריית מודיעין וחברת מיקוד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים