שתף קטע נבחר

שר החוץ השבדי: הנציגה הפלסטינית - שגרירה

השר קרל בילדט קיבל את השגרירה הפלסטינית בטקס במשרד החוץ בשטוקהולם. בקואליציה השבדית נשמעו קולות ביקורת נגד הצעד

שדרוג ביחסים בין שבדיה לפלסטינים: שר החוץ השבדי, קרל בילדט, אמר היום (ה') כי הנציגה הפלסטינית בשטוקהולם תוכר מעתה כשגרירה. הצעד עורר זעם רב בקרב השותפות הקואליציונות בממשלת שבדיה. כך דיווחו אמש (יום ה') כלי תקשורת במדינה.

 

לקראת מדינה פלסטינית? כתבות אחרונות ב-ynet

הפלסטינים בקמפיין לאו"ם: "הכירו בנו כמדינה"

ארה"ב מודיעה לראשונה: וטו על מדינה פלסטינית

משיקת הקמפיין הפלסטיני: פליטה שבניה כלואים

דאגה בי-ם: "הפלסטינים קוברים הסיכוי לשלום"   

באירופה "יסונוורו" מההכרה וישפיעו על המנהיגים  

 

הנציגה הפלסטינית בשבדיה, עלא פאריז, אמרה בעקבות ההודעה כי היא נחשבת מעתה כשגרירה: "זהו צעד משמעותי עבורנו, שאנחנו מאוד מעריכים".

 

בילדט קיבל את הנציגה הפלסטינית בטקס במשרד החוץ בשטוקהולם. זו הפעם הראשונה שנציג פלסטיני במדינה מתקבל בטקס כזה.

 

פאריז (55) אמרה כי ממשלת שבדיה היא אחת המדינות שמסייעות לפיתוחה של המדינה הפלסטינית ומוסדותיה ובנוסף היא הביעה עמדה ברורה בפתרון של שתי מדינות באזור. "זה השיא של יחסים אורכים עם ממשלת שבדיה ואנחנו מעריכים את התמיכה והעזרה שאנחנו קיבלנו", אמרה השגרירה לכלי תקשורת בשטוקהולם.

 

משרד החוץ בשטוקהולם פרסם הודעה על העלאת דרג היחסים עם הפלסטינים. בשטוקהולם כתבו כי "התקדמות גדולה חלה בפיתוחה של המדינה הפלסטינית". עוד נכתב בהודעה של שר החוץ בילדט: "חשוב שהצדדים יחדשו את המשא ומתן, שיוביל לפתרון של שתי מדינות ולהקמת מדינה פלסטינית דמוקרטית ויציבה, שתקום לצד ישראל ותחיה איתה בשלום וביטחון".

 

בממשלת שבדיה יש קולות נגד שדרוג היחסים. דובר במפלגה הליברלית

 אמר כי הוא מביע צער על העלאת דרג היחסים עם הפלסטינים. "יש להביע צער על החלטתו של קרל בילדט וזה מצער שהדבר קורה זמן קצר לפני שהאו"ם ידון בהכרה במדינה פלסטינית", אמר הדובר. הוא אמר כי על שבדיה לנקוט בעמדה יותר מאוזנות, בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 

גם במפלגה הנוצרית דמוקרטית ביקרו את החלטתו של בילדט. "אנחנו מופתעים מהחלטה, בזמן שהנושא הקמת המדינה הפלסטינית הפך לתפוח אדמה לוהט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים