שתף קטע נבחר

הפלסטינים בקמפיין לאו"ם: "הכירו בנו כמדינה"

גורמים ברשות פנו לנציגות האו"ם ברמאללה והעבירו למזכ"ל באן קי-מון מכתב המפרט את תוכניותיהם לקראת הגשת הבקשה להכיר בפלסטין כחברה מלאה בארגון. "עשה את כל המאמצים להגשמת דרישות העם", קראו לו

שבועיים לפני פתיחת העצרת הכללית של האו"ם, מעלים הפלסטינים הילוך ופותחים רשמית את הקמפיין להכרה במדינה פלסטינית. ברמאללה הכריזו היום (ה') על השקת הקמפיין שנועד לשדרג את מעמד הפלסטינים באו"ם לזה של חברה מלאה בארגון, והודיעו כי בכוונתם לקיים סדרת אירועים בערים מסביב לעולם לקראת פתיחת העצרת, ב-21 בספטמבר.

 

מדינה בדרך? הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

גורמים רשמיים הגישו היום מכתב המפרט את תוכניתם לנציגות האו"ם ברמאללה, וקראו גם למזכ"ל, באן קי מון, "לעשות את כל המאמצים האפשריים להגשמת דרישות העם הפלסטיני". הפלסטינים ציינו עוד כי הם פונים לאו"ם לאחר שנים של כשלון שיחות השלום. הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, צפוי גם לנאום בפני נציגי המדינות יומיים לאחר תחילת הכינוס.

 

השבוע השיקה גם הרשות קמפיין רדיו בתחנה הממלכתית שלה, "קול פלסטין", שמטרתו ליצור תמיכה מקסימלית במהלך המדיני - לרבות בתוך ישראל. מנכ"ל הרדיו, אחמד זכי, הסביר כי הקמפיין מיועד לכל מדינות העולם, ובכפוף לכך, תשדר התחנה באופן תדיר מסרים בשפות רבות, כולל עברית ורוסית, בהם מסבירים הפלסטינים את הסיבות לתוכניתם ואת מטרותיה. לפי התוכנית, מדי יום יושמעו מעל ל-100 הודעות.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

המסר בעברית, המגדיר את פלסטין כחברה ה-194 באו"ם, קורא לישראלים "לתמוך בפתרון שתי המדינות כך שנחיה זה לצד זה, פלסטין וישראל. הבחירה היא שלכם, בחירת השלום למען עתיד זוהר לנו ולכם, או בחירת המשך המאבק שמוביל לתוצאות טרגיות. האם תתנו לילדיכם לשהות בטנקים כל חייהם? אתם סבלתם וגם אנחנו. אתם תוכלו לסיים את הסבל של כולם".

 

שלשום הבהירו גם ברשות הפלסטינית כי היא עומדת בהחלטתה לפנות לאו"ם לצורך קבלת הכרה כמדינה עצמאית, חרף ניסיונותיה של ארה"ב להניאה מכך. הפלסטינים העבירו את המסר לנציגי הבית הלבן, דיוויד הל ודניס רוס, שהגיעו לאזור לשיחות עם גורמי שני הצדדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. ינאם בעצרת
צילום: AFP
באן קי מון. "המו"מ נכשל כבר שנים"
צילום: AP
מומלצים