שתף קטע נבחר

דנינו: היחס להפגנות פלסטינים כמו למחאה בת"א

מפכ"ל המשטרה מוכן להתפרצות בשטחים ובישראל במקביל למהלך המדיני באו"ם. "הנחיתי לפעול ברגישות ובריסון כדי למנוע הסלמה. נוודא שכל מי שיפגין יחזור הביתה בשלום"

עוברים לאתגר הבא: מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס הבוקר (יום ב') לאפשרות של הפגנות המונים פלסטיניות במקביל לבקשה באו"ם להכרה במדינה. הוא הבטיח שיחס השוטרים יהיה זהיר - כמו מול אנשי מחאת האוהלים.

 

לקראת מדינה פלסטינית? כתבות אחרונות

 

"זה בסדר למחות ולחגוג, אך על פי החוק. זה לא רק שאנו נרשה, אלא אנו נוודא שכל מי שישתתף יחזור הביתה בשלום. אנחנו נתנהג כמו שהתנהגו בהפגנות האחרונות במחאה החברתית", אמר דנינו, שדיבר בכנס ה-11 של המכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

"סוג שונה של אתגר" (צילום: AP) (צילום: AP)
"סוג שונה של אתגר"(צילום: AP)

 

"ספטמבר מציב סוג שונה של אתגר", הדגיש המפכ"ל. "אפשר לומר שהאירועים שהיו בזמן האחרון היו כמו הכנה לספטמבר - למשל הפיגוע בגבול מצרים".

 

הוא הוסיף כי "ההכרזה על המדינה הפלסטינית, אם זה יקרה, תגרור הפגנות ברשות וגם בתוך ישראל. אם זה יקרה, הוריתי לפקודיי להתנהג בסובלנות, רגישות וריסון - על מנת למנוע הסלמה. עם זאת כל השוטרים יודעים שכל הפרה של החוק תטופל על ידי המשטרה ללא פשרות".

 

דנינו הדגיש שבכל פעם שייחצה גבול הלגיטימיות של ההפגנה, תינקט יד קשה על מנת שזכויותיהם של אזרחים אחרים לא ייפגעו. הוא הביע תקווה שהמפגינים ינהגו כמו רוב המוחים בישראל, "ולא כמו הקומץ" שנקט באלימות.

 

גם הפלסטינים ייצאו במאות אלפים? (צילום: AP  ) (צילום: AP  )
גם הפלסטינים ייצאו במאות אלפים?(צילום: AP )

 

בינתיים נעשים מאמצים למנוע מהפלסטינים להכריז על מדינה בהמשך החודש. גורמים

 מדיניים בירושלים מסרו הלילה כי הקוורטט מגביר את מאמציו לחידוש תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. שליח הרביעייה הבינלאומית, טוני בלייר, פועל יחד עם גורמים אמריקנים למציאת נוסחה מוסכמת שתוצג בכינוס של הקוורטט המתוכנן השבוע.

 

הליגה הערבית צפויה גם כן להתכנס בימים הקרובים כדי לדון פעם נוספת ביוזמה הפלסטינית. פקידים ישראלים המעורים במהלכים אמרו כי עד כה נכשלו כל הניסיונות לגבש מסמך עקרונות המוסכם על הצדדים בירושלים וברמאללה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב-ניצב יוחנן דנינו, היום. ברגישות, בלי פשרות
צילום: יותם פרום
מומלצים