שתף קטע נבחר

אחר הנאום: אנשי נתניהו בקבר הרבי מליובאוויטש

חברי המשלחת הישראלית שליוותה את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאומו באו"ם נשאו תפילה בקבר הרבי מליובאוויטש. חסידי חב"ד העידו כי על פניהם של שגריר ישראל באו"ם, מזכיר הממשלה, ראש לשכת נתניהו והאחרים "ניכרה התרגשות"

גם הרבי מחב"ד מגויס למערכה נגד הקמת מדינה פלסטינית : בכירים במשלחת הישראלית בניו-יורק קיימו הלילה (יום א') תפילה מיוחדת על קברו של הרב מנחם מנדל שניאורסון - הרבי מליובאוויטש - בבית העלמין היהודי "מונטיפיורי"בקווינס. יממה קודם לכן הזכיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את הרבי מעל בימת האו"ם, בנאום שהציג את העמדה הישראלית המנוגדת לבקשת יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן. 

  

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

חברי המשלחת - שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, מזכיר הממשלה צבי האוזר, ראש לשכת ראש הממשלה גיל שפר, ראש הסגל נתן אשל וראש מטה שר החוץ שרון שלום - הגיעו לציון קבר הרבי, בלילה הראשון לאמירת הסליחות כמנהג האשכנזים. הם נשאו תפילה, פרקי תהילים ומזמורי סליחות – לענייניהם האישיים ולהצלחת המאבק הישראלי.

 

מימין: נתן אשל, צבי האוזר, גיל שפר, רון פרושאור, שרון שלום (צילום: שטורעם.נט) (צילום: שטורעם.נט)
מימין: נתן אשל, צבי האוזר, גיל שפר, רון פרושאור, שרון שלום(צילום: שטורעם.נט)

 

קודם לכן, בכניסה לציון הקבר, הדליקו נרות נשמה, כמקובל, ומאוחר יותר הגיעו לבית חב"ד הסמוך לצפייה בקטעי וידאו של הרבי. חסידים שנכחו במקום העידו כי "ניכר היה עליהם שהם נרגשים מאוד מהמעמד".

 

שלום, פרושאור, שפר - בתפילה (צילום: שטורעם.נט) (צילום: שטורעם.נט)
שלום, פרושאור, שפר - בתפילה(צילום: שטורעם.נט)

  

בנאום שנשא באו"ם אמר נתניהו: "כאן באו"ם, רוב אוטומטי יכול להחליט על הכל. יכולים להחליט שהשמש זורחת במערב, אבל הם גם יכולים להחליט - הם כבר החליטו - שהכותל המערבי, המקום הכי קדוש ליהודים, הוא שטח כבוש השייך לפלסטינים. 

 

"אך אפילו כאן בעצרת הכללית האמת לעתים פורצת החוצה. ב-1984, כשמוניתי לשגריר ישראל באו"ם, ביקרתי את הרבי מליובאווישט. הוא אמר לי – ואל נא תעלבו, כי הניסיון שלי כמי שעבד כאן, הוא שאנשים טובים רבים משרתים את המדינות שלהם, אבל זה מה שאמר לי הרבי מליובאוויטש – אתה תשרת בבית של שקרים רבים, כך הוא הגדיר את האו"ם. ואז הוא

אמר, זכור שגם במקום החשוך ביותר, גם נר קטן ייראה למרחקים. היום אני מקווה שנר האמת יאיר, ולו לדקות ספורות, באולם שלמשך זמן רב מדי היה מקום של חושך למדינה שלי".

 

בשנים האחרונות מספר נתניהו בהזדמנויות שונות - בעיקר באירועים חרדיים, אך גם בנאומיו באו"ם - על פגישתו עם האדמו"ר, כשהיה השגריר הישראלי שם. בכנס שלוחי חב"ד לחבר העמים, שהתקיים לפני כמה שבועות בתל אביב, אף הוקרן קטע וידאו מיוחד שהפיקו המארגנים לכבוד נתניהו, שהיה אורח הכבוד, על הקשר שלו עם הרבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על קבר הרבי
צילום: שטורעם.נט
מומלצים