שתף קטע נבחר

אבו-ארבע: עיצוב שולחנות לארוחות החג

בחג הזה תשבו מספיק פעמים סביב השולחן בשביל להצדיק השקעה בעיצוב. בואו נשים את הדברים על השולחן

כמה מכם מקדישים מחשבה לשולחן שתאכלו עליו בראש השנה? אחד, שניים, שלושה. טוב נו, זה מה שחשבתי. באווירת הסליחות ובקשת המחילה, כשמסביב אנשים אומרים "אבינו מלכנו" ומכים על חטא, לא נעים לדבר על מפות וסידורי פרחים, אבל אני אומרת תשחטו את ה"לא נעים" עם תרנגול הכפרות של יום כיפור ותלכו לעשות לעצמכם נעים עם שולחן יפה וחגיגי לחג.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

כבודו של אבינו מלכנו במקומו מונח, ועכשיו נניח אחר כבוד גם סידורי פרחים, פמוטים מוכספים ומפות תחרה חגיגיות. תתחילו את השנה הזו יפה. הרי בחג הזה תשבו מספיק פעמים סביב השולחן בשביל להצדיק השקעה באסתיטקה שלו.

 

אם נתעלם לרגע מהשבת שנדבקת לנו זו השנה השניה ברציפות לחג, הרי שחוץ מתפילות, ראש השנה מורכב גם מארבע ארוחות. מי שמאחל לעצמו שנה מגוונת, יכול לערוך כל שולחן לערוך באופן שונה. זה לא כזה מסובך, למעשה יש לזה נוסחה.

 

הכל מתחיל במפה. טעות לחשוב שאם הכל מונח עליה, תפקידה הוא משני. המפה קובעת לכם את הצבע של השולחן ואת האווירה שלו. אחר כך באים הפרחים והאביזרים (חבקי מפיות, פמוטים ושאר קישוטי שולחן). זה השילוש הקדוש שלכם לחג. ואמרו אמן.

 

ערב יום א' של ראש השנה

 

צילום: דנה קופל

 

מפה: תחרה בצבע שמנת.

 

פרחים: את סידור הפרחים הגדול שיסתיר לכם את אחותכם שיושבת מולכם אפשר להחליף בסדרה של אגרטלים קטנים ונמוכי קומה. לרגל כניסת החג החלטנו ללכת על הכי חגיגי ונקי, והשתמשנו באגרטלים בצבע שמנת עם פרחים לבנים, שעליהם הנחנו פעמון זכוכית.

 

אביזרים: המפיות שבתוכם הונח הסכו"ם נעטפו בחבקי תחרה, על כל אחת מהצלחות הונח רימון מקרמיקה. ושני פמוטי זכוכית מוסיפים קצת גובה מבלי להסתיר.

 

מתנה לחג: לא זו שאתם מקבלים, אלא זו שתביאו לאורחים שלכם. נכון שאתם גם בישלתם, אבל זה הכי מכניס אורחים לשים להם ליד הצלחת תשורה מכם. מאחר שבערב הראשון כולם עומדים לטפטף לכם דבש על מפת התחרה, אפשר למנוע את זה אם תתנו לכל אחד כד דבש אישי עם מקל דבש. תקשרו את שניהם בסרט, ושתהיה גם לכם שנה מתוקה.

 

צהרי יום א' של ראש השנה

 

צילום: דנה קופל

 

מפה: ורוד עתיק עם תחרה לבנה בשוליים.

 

פרחים: הזרים הם שילוב של פרחים ופירות, שהונחו בתוך כדי אבן מעוצבים. ברוח החג נבחר הצבע הירוק של התפוח, שמחוזק באשכול ענבים. הצבע המשלים לצידו הוא ורוד. זה זיווג שמתאים בעיקר לבוקר, ויעשה לכם אביב על השולחן (אנחנו אמנם בפתחו של הסתו, אבל יש דברים שאפשר להתעלם מהם).

 

אביזרים: מחזיקי מפיות עם פרחי סאטן מחזיקים הפעם לא את המפיות, אלא נמתחו מעל הצלחות ומשמשות להן תכשיט. לא צריך יותר מזה.

 

ערב יום ב' של ראש השנה

 

צילום: דנה קופל

 

מפה: אפורה, עם שולי תחרה ורודה.

 

פרחים: ורודים, עם שרכים ירוקים. הפרחים הונחו על מגש עוגה שקוף עם רגל, כדי להדגיש את נפילת השרכים בצדדים.

 

אביזרים: הצבע האפור של המפה מקבל נופך חגיגי במיוחד עם כלי כסף. לכן הוספנו פמוטים ואת כלי הכסף שבמקור נועד לדבש, הפכנו לאגרטל קטן והכנסנו לתוכו פרחים ורודים. הברק של הכסף מקבל איזון מרימוני החרס האפרפרים, המונחים גם הם במרכז השולחן.

 

מתנה לחג: עוגות דבש אישיות ארוזות בנייר צלופן וקשורות בסרט.

 

צהרי יום ב' של ראש השנה 

 

צילום: דנה קופל

 

מאחר שזוהי ארוחת החג האחרונה וברור שאכלתם מספיק (ועוד שבת לפנינו), את הארוחה הזו נקדיש לילדים, שעדיין רעבים. זה כמובן לא קשור אליכם ולטיב המזון שהגשתם להם בשלוש הארוחות הקודמות, זה עניין של הישרדות - ילדים רעבים. תמיד.

 

מפה: פרחונית ועליזה.

 

אביזרים: הרעיון בארוחה הזו הוא שהכל יהיה נגיש לילדים. שאתם תוכלו לשבת בצל ואף אחד לא יבקש מכם להביא לו צלחת, או כוס או נקניקיה. לכן, על מייבש כלים

הנחנו את הצלחות, את האוכל שמנו בעציצי חרס ועליהם הנחנו את החרק שהוא סמל החג - הדבורה (עשויה משוקולד). קישוטי גינה כמו פטריות הועלו על השולחן (זה עובד טוב גם עם גמדים וחיות גינה). אחרי ששמתם את הכל, הילדים כבר לא צריכים אתכם. תנצלו את זה כי עוד מעט הם שוב יהיו רעבים.

 

מתנה לחג: כוסות מרטיני עם סוכריות ובקבוקי זכוכית עם מסטיקים.

 

אם נדמה לכם שזה קשה - זה רק נדמה. וגם אם יש בזה טירחה, מי שטורח בערב ראש השנה נח במשך שנה שלמה.

 

קרדיטים:

מפות, חבקי מפיות: נעמה - שמחות קטנות - 054-3388175

סידורי פרחים, עיצוב שולחנות: דיני שוקר, עיצוב ארועים 052-2703962

ותודה למשפחת שקד היקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיהיה חג שמח
צילום: דנה קופל
מומלצים