שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסטודנטים שוקלים לשבות בגלל דו"ח טרכטנברג
  שנת הלימודים האקדמית אמורה להיפתח בקרוב, אבל גורם בהתאחדות הארצית טוען שתיתכן החרפה במחאה. יו"ר הסטודנטים איציק שמולי פנה במכתב לראש הממשלה: "ספק אם אתה בכלל מתכוון ליישם את המלצות הדו"ח"
  פחות משבוע חלף מאז פרסום המלצות ועדת טרכטנברג והסערה בעקבותיהן, והיום (שבת) אומר גורם בהתאחדות הסטודנטים כי נשקלת האפשרות להשבית את תחילת שנת הלימודים שאמורה להיפתח החודש. "המאבק החברתי עדיין בעיצומו", הוסיף אותו גורם. "אנו שוקלים השבתה של הלימודים באוניברסיטת תל-אביב ואולי אף בקמפוסים נוספים. טרם התקבלה החלטה רשמית, אבל כל האופציות למאבק פתוחות".

   

  ועדת טרכטנברג - כתבות נוספות:

   

  נציגי הסטודנטים עם מגשי פיצה מול בית הזוג נתניהו, בשבוע שעבר (צילום: אמיר קורן) (צילום: אמיר קורן)
  נציגי הסטודנטים עם מגשי פיצה מול בית הזוג נתניהו, בשבוע שעבר(צילום: אמיר קורן)

   

  במסיבת עיתונאים שכינס יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, מיד לאחר פרסום הדו"ח, הוא העניק לעבודתה של הוועדה את הציון "בלתי מספיק". הסטודנטים החלו במחאתם נגד מסקנות הוועדה כבר בשבוע שעבר, מאחר שלטענתם, במסקנותיה הוועדה לא נתנה מענה רחב מספיק לצמצום הפערים החברתיים.

   

  בשיחה עם ynet הוסיף הגורם בהנהגת הסטודנטים כי ועדת טרכטנברג התעלמה בהמלצותיה מנושאי הדיור ועובדי הקבלן, ועל כן יש חשיבות רבה בהמשך פעילות המחאה. בנוסף, לדבריו, ימשכו צעדות המחאה בכל רחבי הארץ והפגנות מול משרדים ממשלתיים.

   

  "הסטודנטים הם חלק משמעותי בחברה הישראלית", הוסיף. "גם אנחנו קונים ושוכרים דירות במחירים מופקעים, ולכן מחובתנו לדאוג לאופייה החברתי של המדינה. עד היום הסטודנטים השביתו לימודים רק בנושאים הקשורים ישירות לחיים האקדמיים, אך הפעם מדובר במאבק שקשור לחיים עצמם. ההשבתה היא כלי נוסף במאבק החברתי".

    

  במכתב ששלח ערב החג יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, אורי רשטיק, לכלל הסטודנטים בקמפוס, נכתב: "נמשיך לפעול למען תיקון חברתי רוחבי אמיתי לרווחת כל אזרחי ישראל. המאבק לא נגמר - אנו מגבשים כעת את צעדינו הבאים עד שנגיע להישגים שיטיבו עם כלל אזרחי המדינה".

   

  בשיחה עם ynet הבהיר רשטיק: "אחרי יום כיפור נכנס את מועצת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב על מנת לדון בהמשך דרכי הפעולה. יש לציין כי עדיין לא התקבלו כל החלטות מעשיות".

   

  שמולי לנתניהו: פער בין החזון לבין ההמלצות

  במקביל פנתה התאחדות הסטודנטים לשרי הממשלה בדרישה לא לאשר את דו"ח טרכטנברג במלואו. התאחדות הסטודנטים ניתחה את הדו"ח המלא, וכעת מבקשת ההנהגה למנוע את אימוץ המסקנות טרם שיעשו בהן תיקונים מרחיקי לכת.

   

  הנהגת הסטודנטים. פנייה ישירה לראש הממשלה והשרים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  הנהגת הסטודנטים. פנייה ישירה לראש הממשלה והשרים(צילום: ירון ברנר)
   

   

  עוד כותרות בערוץ החדשות:

   

  "לא ניתן לאמץ את הדו"ח כפי שהוא כמקשה אחת", כתב יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, במכתב לראש הממשלה.

  "למרות עבודתו המקצועית והמקיפה של פרופ' טרכטנברג, מניתוח הדו"ח עולה פער בלתי סביר בין החזון המרהיב והמרומם שכתב יו"ר הוועדה לבין ההמלצות הדלות בתחומים שונים שכתבו ראשי הצוותים שלו. הנחת היסוד התקציבית העומדת בבסיס התוכנית מעלה ספקות רבים באשר לכוונת הממשלה לבצעה כלל. לפיכך, ולאור חוסר האמון ההולך וגובר בין הממשלה בראשותך ובין המפגינים, אני מצפה כי תותיר זמן נוסף למיצוי הדיון הציבורי בין נבחרי הציבור ובוחריו באשר למסקנות הוועדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחאת הסטודנטים. "כל האופציות פתוחות"
  צילום: ירון ברנר
  פרופ' טרכטנברג. המחאות נגד הדוח נמשכות
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים