שתף קטע נבחר

חולצות, דגלים ושמפניה: השכנים מחכים לגלעד

כ-200 בקבוקי שמפניה ייפתחו עם שובו של גלעד שליט לביתו במצפה הילה, ושכניו מתכוונים לקבל את פניו עם דגלים וחולצות שעליהן נכתב "כמה טוב שבאת הביתה". בני משפחתו קיבלו היום מבקרים בודדים - והיו עסוקים בעיקר בבישול וניקיון

כמה טוב לראות אותך שוב. אחרי כמעט חמש שנים וחצי בשבי חמאס ברצועת עזה, גלעד שליט צפוי לשוב בבוקר לביתו במצפה הילה. השכנים מתכוננים הערב (יום ב') בקדחתנות לבואו של החייל, שחטיפתו בשנת 2006 העלתה באופן יוצא דופן את היישוב הקטן והשקט שבגליל המערבי לכותרות.

 

 

ריח של בישול עלה הערב מבית משפחת שליט, שפתחה במבצע ניקיון יסודי לקראת חזרתו של גלעד. "הכל הפוך, יש הרבה בלגן ומנקים הכל", סיפרה אחת המבקרות. הבית התרוקן מפעילים, שהשאירו את בני המשפחה להכנות האחרונות לקראת הבוקר המרגש בחייהם.

 

במהלך היום קיבלה המשפחה מבקרים בודדים, ביניהם איש המשא ומתן עו"ד אורי סלונים, שנחת בארץ לפנות בוקר. השיחה בין ידיד המשפחה לבין האם אביבה, סיפרו חברים, הייתה נעימה וחברית. בצאתו סירב סלונים להרחיב ורק אמר שהוא שמח בשמחת המשפחה וכי יש להניח לה לנפשה.

 

עסקת גלעד שליט - הכתבות האחרונות:

 

במצפה הילה נשארו פעילים בודדים, אלה שמלווים את המשפחה כבר שנים. שמשון ליבמן, מי שעמד בראש מטה המאבק, אמר כי מיד כאשר ישוב גלעד הביתה, יכנס את הפעילים במועדון היישוב ויחד יחלו בתהליך של הפניית הפעילות לערוצים אחרים. "גם זה תחום שצריך טיפול", אמר. 

 

ילדי מצפה הילה מחכים לגלעד (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ילדי מצפה הילה מחכים לגלעד(צילום: אביהו שפירא)

 

במהלך היום הגיעו למצפה הילה קצינים מהמחוז הצפוני במשטרה ומהמשטרה הצבאית בפיקוד צפון, על מנת לעמוד על סידורי האבטחה ביישוב ובנתיב הנסיעה של שליט, שהמסוק שיטיס אותו הביתה ינחת ככל הנראה במפעל ישקר שבפארק התעשייה תפן.

 

"מבצע לאומי לכל דבר" 

המשטרה תאבטח את מסלול הנסיעה, ותאפשר לשיירה להגיע למצפה הילה ללא הפרעה. מפקד תחנת המשטרה במעלות, רב-פקד איתן רז, אמר כי המשטרה תפעל לאבטחת המשפחה ושמירה על פרטיותה ככל שיידרש, גם אם יהיה צורך להתמיד בכך שבועות. "אנחנו נעמוד לרשות המשפחה והיישוב ככל שיהיה בכך צורך", הבהיר, "מדובר במבצע לאומי לכל דבר".

 

במסגרת היערכות זו, הערב בשעה 22:00 ייסגר הרחוב בו מתגוררת המשפחה ורק הדיירים יוכלו להיכנס אליו. מאות אנשי התקשורת שהיו פרוסים לאורך הרחוב ובעיקר מול בית המשפחה בימים האחרונים, יעברו לצומת הכניסה לרחוב, משם יעבירו מחר את הדיווחים על שובו של החייל החטוף.

 

שער היישוב ייחסם גם הוא, ולמקום ייכנסו רק התושבים ואנשי התקשורת. "יגיע יום ובו נוכל כולנו לראות את גלעד ולשמוע את קולו", נכתב בהודעת מזכירות היישוב, "בינתיים נצטרך להתאזר בסבלנות ולתת לגלעד אחרי 1942 ימים לחזור בקצב שלו לחיי היומיום".

 

החולצות מוכנות, גם שמפניה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
החולצות מוכנות, גם שמפניה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

למרות בקשת המשפחה והתושבים, גם היום המשיכו להגיע למצפה הילה מטיילים שהפכו את בית משפחת שליט למקום עלייה לרגל. בני נוער מצפת תלו שלט ענק בכניסה לרחוב: "כמה טוב שבאת הביתה". אור פרימור, תושב קריית מוצקין, תלה ברחבי הצפון אלפי שלטים עם אותו הכיתוב. הוא וחבריו רכשו כ-200 בקבוקי שמפניה שייפתחו עם שובו של גלעד.

 

גלעד שליט יועבר בשעות הבוקר מרצועת עזה למצרים ומשם לישראל. בני משפחתו

יגיעו לבסיס תל נוף כדי לקבל את פניו. הסב, צבי שליט, ייצא מביתו בקריות בכלי רכב של חטיבה 188, בו שירתו בנו המנוח יואל, שנפל במלחמת יום כיפור, ונכדו החטוף גלעד.

 

פעילים ותושבי היישוב הסמוך מעיליא ימתינו מחר לגלעד מחוץ למצפה הילה כשהם אוחזים בדגלים. תושבי מצפה הילה יחכו לו בכביש המוביל מהכניסה ליישוב לביתו, כשהם לבושים בחולצות מיוחדות שהוכנו לכבוד היום המרגש שעליהן הכיתוב "כמה טוב שבאת הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנות אחרונות במצפה הילה
צילום: אבישג שאר-ישוב
חדרו של גלעד
צילום: אבישג שאר-ישוב
נועם שליט, היום בבג"ץ
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים