שתף קטע נבחר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

פרטים חדשים על גלעד בשבי: "אכל בעיקר חומוס"

בשיחה עם ynet גילה קרוב משפחתו של החייל כי שוביו לא הרעיבו אותו. "לא היה מחסור באוכל, אבל התפריט היה בעיקרו 'עזתי' ולא ממש מזין", סיפר. המשפחה טרם סיפרה לגלעד על היקף הקמפיין לשחרורו ופינתה מהסלון את סמלי המאבק

שלושה ימים אחרי מימוש עסקת השבויים, בזמן שגלעד שליט שב אט אט לשגרה ולחיים נורמליים, מתגלים עוד פרטים על תנאי השבי שבהם הוחזק. קרוב משפחה של החייל סיפר היום (ו') בשיחה עם ynet על ה"דיאטה" שנכפתה על שליט ברצועת עזה.

 

גלעד בבית - הכתבות האחרונות:

גלעד שליט יצא לטיול ליד הבית: "הוא מרגיש טוב"

גלעד חוזר לחיים: פינג פונג, אופניים ופייסבוק

נועם שליט: "גלעד עבר דברים קשים בשבי"

יום חג: גלעד שליט יצא לטיול אופניים סמוך לביתו

וושינגטון פוסט: עסקת שליט מרחיקה את השלום

 

 

"לא היה מחסור באוכל, לא הרעיבו את גלעד, אבל התפריט היה בעיקרו 'עזתי' ולא ממש מזין", גילה אותו קרוב משפחה, "הרבה פיתות והרבה חומוס". הוא הסביר כי התזונה הזו, בשילוב היעדר אור שמש, מחסור בפעילות גופנית ופציעתו מאירוע החטיפה הביאו את גלעד למצב של רזון.  

 

 

מאז ששב, עודכן גלעד בפיתוחים וההתפתחויות הטכנולוגיים שיצאו לעולם מאז נחטף, ביניהם פייסבוק וסמארטפון, אך עדיין לא נחשף להיקף המלא של הקמפיין למען שחרורו. במהלך ההכנות לחזרתו, דאגו בני המשפחה לפנות מהסלון את כל תמונותיו וסמלי המאבק, בהם כרזות וסטיקרים. בני המשפחה מילאו ארגזים במכתבים ומסמכים שונים הקשורים למאבק למען גלעד והניחו אותם בינתיים באחד החדרים.

 

"אביבה נראית צעירה ב-10 שנים"

כמו בימים האחרונים, גם בצהריים יצא גלעד לטיול קצר באזור ביתו, כשהוא מלווה באחיו יואל ובבני משפחה נוספים. האזרחים שבאו לבקר במצפה הילה כדי לראות את החייל ששוחרר מהשבי מחאו כפיים לשליט, שלבש חולצה לבנה וחבש כובע שחור, וקראו לעברו. הוא הביט בהם והמשיך בדרכו, אך עם שובו נופף להם. בינתיים הוא נפגש רק עם קרובי משפחה, שכנים וחברים. עד כה אף פעיל ממטה המאבק לא פגש בו.

 

בבית משפחת שליט ביקרה היום לראשונה שכנתם אילנה לוי-זריהן. אילנה התקשתה להסתיר את רגשותיה והעדיפה שלא לדבר על המפגש עצמו. "מיותר להגיד עד כמה היישוב שלנו שמח מאז שהמשפחה חזרה למצפה הילה, ובעיקר מאז שגלעד חזר הביתה",

אמרה.

 

"המאבק הסתיים והסרנו את כל השלטים והסימנים האחרים של המאבק, הסרטים הצהובים ועוד. הדבר הכי מענג והכי טוב הוא לראות את גלעד על רגליו, צלול, נפגש עם חבריו, בחור ככל הבחורים שגם רוכב על אופניים", הוסיפה בהתרגשות.

 

לוי-זריהן סיפרה כי גלעד זיהה מיד לא רק אותה - אלא גם את הכלב שלה, לאקי: "הוא שאל בן כמה הוא היום וכשאמרתי שהוא בן 14, הוא מאוד התרגש". 

 

מקורבים נוספים של המשפחה אמרו כי השינוי המשמעותי ביותר ניכר באם אביבה. "היא נראית צעירה ב-10 שנים", אמר אחד מהם, שציין כי נראה שקצב התאקלמותו של גלעד מהיר מהצפוי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האב נועם מחוץ לבית
צילום: אבישג שאר-ישוב
גלעד עם אמו ואביו לאחר החזרה
צילום: לע"מ
מומלצים