שתף קטע נבחר

גלעד חוזר לחיים: פינג פונג, אופניים ופייסבוק

גלעד שליט נפגש עם חברים, אוכל בתיאבון, וגם לומד על משהו שלא היה בישראל כשנחטף - פייסבוק. הוא עדיין לא ישן טוב וימשיך בסדרת הבדיקות. שכניו עוקבים אחר חזרתו לשגרה. אחיו וזוגתו מצאו זמן לריקודים וחיבוקים בהקפות שמחת תורה

גלעד שליט מתחיל לגלות מהם חיים נורמליים, וגם חושף בפני משפחתו את הרגעים הקשים בשבי חמאס, כפי שסיפר אביו, נועם, אמש (יום ה') במצפה הילה. המשפחה מצדה מעניקה לגלעד את הסביבה המשפחתית שהוא חיכה לה 1,941 ימים בשבי. במהלך החג, קפץ גלעד לטיול אופניים ראשון ביישוב וקרוביו משלימים איתו את החסר ומכירים לו טכנולוגיות חדשות, בהן הרשת החברתית שנהפכה ללהיט בהיעדרו - פייסבוק.   

 

 

"גלעד בסך הכל מרגיש טוב", סיפר נועם שליט, "הוא נמצא בטיפול ומעקב. הוא התחיל לצאת מהבית, הוא רוצה לצאת מהבית, משחק פינג פונג, נפגש עם חברים ואוכל בתיאבון". הוא סיפר שגלעד עדיין לא ישן באופן סדיר וסובל מהשלכות של היעדר חשיפה לשמש. שליט האב הציע לקחת בעירבון מוגבל את דברי חמאס על כך שבנו לא עוּנה בשבי: "גלעד עבר דברים קשים בשבי", אמר. בסוף השבוע הזה צפוי גלעד להישאר ביישוב, ואחר כך ימשיך בסדרת הבדיקות הרפואיות.  

 

מפקדיו מהחטיבה צפויים לבקרו בימים הקרובים, וייתכן שייפגש בקרוב עם הנשיא, שמעון פרס. ראש מטה המאבק למען החזרתו של גלעד, שמשון ליבמן, קיפל במהלך החג את שלטי המאבק ויכול היה לנוח אחרי חמש שנים וארבעה חודשים עמוסים: "הנפות דגלי ישראל בהקפות שמחת תורה ברחבי הארץ הראו שמשהו קורה למדינה. המטה סיים את תפקידו. חזרנו להיות שכנים, חברים, משפחה. בימים האחרונים קיבלנו טלפונים והודעות SMS מאזרחים רבים שנותנים מקום למחשבה באשר להזדמנות המרתקת שנוצרה פה לחברה הישראלית להיות חברה טובה יותר".

 

רגעים של שמחה. יואל שליט ויערה וינקלר בהקפות  (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
רגעים של שמחה. יואל שליט ויערה וינקלר בהקפות (צילום: חסן שעלאן)

  

מאות תושבי מצפה הילה וגם מבקרים חגגו את ההקפות. בחגיגות השתתפו אחיו של גלעד, יואל, וחברתו, יערה וינקלר. הם שרו "ושמחת בחגך" וגם "ושבו בנים לגבולם" והגניבו חיבוקים ונשיקות. לצדם נראה אוהד כנר, שהיה פעיל מרכזי במטה לשחרור שליט: "גלעד השתתף בשמחה מהבית ומסר לכל עם ישראל תודה רבה".

 

גלעד יצא לרכב על אופניים, אתמול (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
גלעד יצא לרכב על אופניים, אתמול(צילום: אביהו שפירא)
 

טלי זורע, אחת המשתתפות בחגיגות, סיפרה: "מזמן לא ראיתי שמחה כזאת. ראיתי את גלעד, שעבר ליד הבית שלי רכוב על אופניים ואמר לי שלום. התרגשתי מאוד, אבל זה לא אותו גלעד שהכרתי".

איתמר רון הוסיף: "היום הזה הוא כמו חלום שהתגשם. השמחה שלנו כפולה, מזל שגלעד חזר ביום החג. עד עכשיו לא נפגשתי עם גלעד. השבוע האחרון היה קשה לכולנו, כי פחדנו שכל העסקה תתבטל ברגע האחרון".

 

רונית, שכנה ממצפה הילה: "ראיתי את גלעד ביישוב, הוא חלף לידי, ניסיתי לשוחח איתו אבל הוא הסתפק להגיד שלום. רואים שהוא עדיין מותש מכל מה שעבר. היום יש לנו חגיגה מיוחדת, ציפינו שגלעד ישתתף בה, אבל אנחנו מבינים אותו".

 

ליישוב הקטן בגליל המערבי ממשיכים להגיע מבקרים מכל רחבי הארץ. חלקם מביאים פרחים. ורד חלפון, תושבת חולון שהגיעה למצפה הילה, סיפרה: "היינו בטיול בצפון והחלטנו להגיע למצפה הילה כדי להרגיש בחגיגה ולראות את גלעד שליט, למרות שאין לנו קשר עם המשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחיל להתרגל. גלעד שליט
צילום: אביהו שפירא
הילה של אהבה. יואל שליט ויערה וינקלר
צילום: חסן שעלאן
מומלצים