שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP , REUTERS

  המורדים ענו לבתו של קדאפי: "אבו שפשופה מת"

  "עכברושים!" זעקה עיישה לתוך שפופרת הטלפון לאחר שקיבלה את הבשורה על מות אביה. בממשלה זעמו על חוסר הרגישות. מקור: "פתולוגים ביצעו נתיחה שלאחר המוות בגופת קדאפי"

  לצד הלינץ' במועמר קדאפי, נראה שהמורדים תאבי הנקמה ברודן הלובי המודח לא ריחמו גם על בתו. לפי דיווחים, עיישה קדאפי, בת 34, שמעה על לכידתו של אביה, התקשרה לטלפון הלווייני שלו ונענתה בידי הלוחמים שחיסלו אותו: "אבו שפשופה מת".

   

  מהפכה בלוב - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  לפי "הדיילי מייל" ו"המירור" הבריטיים, הבת הנסערת צעקה מיד לתוך הטלפון "עכברושים!", בדיוק כפי שאביה נהג לכנות את המורדים. האופן בו התבשרה עיישה על מותו של קדאפי הסעיר גורמים רבים במועצת המעבר הלאומית, שנמצאת כעת תחת ביקורת בינלאומית, בגלל הריגתו האכזרית של קדאפי.

   

  רגעיו האחרונים של מועמר קדאפי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הכינוי "אבו שפשופה", אדם בעל שיער ארוך ופרוע, הוענק לרודן הלובי על ידי בני עמו.

  "זה מבזה. זו הבת שלו", אמר גורם במועצת המעבר של לוב בתגובה לשיחת הטלפון.

   

  בינתיים, עיישה מסתתרת באלג'יריה, לשם נמלטה יחד עם אמהּ ושניים מאחיה לאחר שטריפולי נפלה בידי המורדים בחודש אוגוסט.  

   

  במקביל, פתולוגים לובים ביצעו נתיחה שלאחר המוות בגופתו של קדאפי. כך סיפר היום (יום א') מקור בלוב לסוכנות הידיעות רויטרס. "עבדנו במשך כל הלילה. בדיוק סיימנו", אמר המקור אך לא חשף את תוצאות הנתיחה.

   

  היחס לו זכה קדאפי טילטל רבות ממדינות המערב. סרטונים ותמונות מלוב הופצו בימים האחרונים, רבים מהם ממחישים את השנאה העזה לרודן. הביקורת לא מנעה, בלשון המעטה, את גלי השמחה בעקבות מותו.

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  גופתו של קדאפי מוטלת לצד בנו, מועתסם בחדר קירור בעיר מיסרטה. היא מכוסה כעת, ורק ראשו גלוי ונוטה הצידה, אולי בניסיון להסתיר חלק מסימני הלינץ' שבוצע בו. "כל חיי הייתי תחת שלטונו", אמרה אזרחית שהמתינה בתור הארוך כדי לצפות בגופת הרודן.

   

  גופתו של שליט לוב בחדר הקירור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מסיכות המנתחים שחולקו לממתינים הוסיפו נופך דרמטי לסיטואציה. ילדים מסמנים "וי" באצבעותיהם. "מגיע לו על מה שעשה לנו, לילדינו ולמדינה. לוב חופשית

  עכשיו".

   

  "התקרבנו לאזור השיירה שהופצצה על ידי כוחות נאט"ו", סיפר אחד הלוחמים. "שמענו קולות ירי, ופתאום מישהו צעק: 'אללה הוא אכבר, קדאפי בפנים'". מטרים מכלי הרכב המעלים עשן, נתפס השליט במחבואו כשברשותו שני כלי נשק. אחד מהם, האקדח המוזהב המפורסם, הפך אולי סמל לשחיתות ולטעם הרע שפשו במשטר הלובי בשנים האחרונות.

   

  על מכסה המנוע של כלי הרכב הצבאי, הובל קדאפי לעיני כל, כמעין פריט ראווה בתצוגה. ידיו הביעו תחינה, פניו כוסו בדם. "זה אסור", שב ואמר לפני שחטף סטירה נוספת. "שתוק, כלב, עכברוש", הטיחו בו מתנגדיו שזכו לתפוס את "הדג השמן", כפי שהודיעו לכלי התקשורת במדינה במהלך האירוע. קדאפי נשמע במהלך הסרטונים מתחנן על חייו, אבל תחינותיו לא נענו. הוא הוכה ולבסוף נורה בראשו. כך בא לקיצו שלטונו בלוב מאז 1969.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עיישה קדאפי. "עכברושים"
  צילום: AFP
  קדאפי לפני הסוף. "כלב"
  צילום: רויטרס
  מומלצים