שתף קטע נבחר

"נתניהו הורה לשב"כ לחקור ההדלפות על איראן"

גורמים ישראלים מסרו לעיתון כוויתי, שכבר חשף בעבר חקירת הדלפה במשרד רה"מ, כי נתניהו הורה לראש השב"כ לחקור את מקור הדיווחים על תקיפה אפשרית. "דגן ודיסקין הדליפו לעיתונאים המידע השגוי כדי לפגוע בנתניהו וברק ולסכל תקיפה"

ראש הממשלה שוב חוקר הדלפות? העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" דיווח הבוקר (יום ה') מפי מקורות ישראלים כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה לראש השב"כ, יורם כהן, לחקור את מקור ההדלפות בנוגע לדיווח על תקיפה אפשרית של ישראל באיראן.

 

האיום האיראני - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

על פי הדיווח, ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, וראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, הם אלו שחברו והדליפו לעיתונאים ישראלים את המידע "השגוי ברובו, כדי לפגוע בנתניהו ובשר הביטחון, אהוד ברק". הגורמים הוסיפו כי הם עשו זאת כדי לנקום בשניהם, כיוון שדיסקין לא מונה לראש המוסד עם סיום תפקידו בשב"כ, ואילו דגן ביקש להישאר בתפקידו ונדחה על ידי נתניהו וברק.

 

עוד ציינו הגורמים כי העיתונאים שגויסו למשימה על ידי דיסקין ודגן גייסו בעצמם כמה פוליטיקאים ישראלים, ובראשם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, כדי שיפתחו בקמפיין פוליטי נגד נתניהו וברק ויאשימו אותם "בהרפתקנות ובהימור על האינטרס הלאומי". בכך, נטען, התכוונו להשפיע על עתידו הפוליטי של נתניהו ולהביא להחלפתו במנהיג אחר.

 

עוד כותרות על האיראני:

 • מאיר דגן: "אני עבריין? שיעמידו אותי לדין"

 • תרגיל בצל הפרסומים: "נפילות טילים" בגוש דן
 • גורם בכיר: ברק הכניס לטירוף ופגע בביטחון
 • מתיחות בשמינייה בצל הדיווחים על איראן
 • מפקד הטייסת: מתח מבצעי בתרגול לטווח רחוק   

   

  גורמים פוליטיים וביטחוניים מסרו לעיתון כי חילוקי הדעות בין ההנהגה הצבאית והפוליטית בנוגע לתקיפה אפשרית באיראן הודלפו לתקשורת כדי להניא את נתניהו וברק מהתכנון לתקוף את איראן. אולם הגורמים ציינו כי "ההכנות והאימונים לתקוף את מתקניה הגרעיניים של איראן עברו משלב העיון והשקילה לשלב היישום", ולכן החליטו המתנגדים לתקיפה מתוך מערכת הביטחון להדליף את העניין לתקשורת, כדי לסכל את התוכנית. דיסקין ודגן הביעו לא פעם את התנגדותם לתקיפה ישראלית בעת הנוכחית, לפני שמוצו כל האופציות האחרות.

   

  אותו עיתון כווייתי היה זה שפרסם בסוף השנה שעברה כי ראש מערך ההסברה, ניר חפץ, התפטר מתפקידו לאחר  שהתגלה כי שיקר בבדיקת פוליגרף שנועדה לבדוק אם הדליף מידע ביטחוני לעיתונות. לפי הדיווח, גם מזכיר הממשלה צבי האוזר היה בדרך החוצה מהלשכה - מאותה סיבה. 

   

  האוזר נותר מזכיר הממשלה, ובהמשך טענו "בכירים בלשכת ראש הממשלה" כי עוזי ארד היה זה שהדליף לעיתון הכווייתי "אל-ג'רידה" את דבר החקירה. בהמשך עזב ארד את תפקידו.


 •  

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. חוקר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים