שתף קטע נבחר

גורם בכיר: ברק הכניס לטירוף ופגע בביטחון

גורם מדיני בכיר יצא למתקפה חריפה נגד שר הביטחון על רקע הדיון הציבורי בנוגע לתקיפה אפשרית באיראן. "העיסוק שלו בכך הכניס את המדינה לטירוף מערכות חסר תקדים בהיקפו ובחומרתו", אמר ל-ynet והאשים את ברק בפגיעה בביטחון

הדיון הציבורי שהתעורר בשבוע האחרון בנוגע לתקיפה אפשרית באיראן הוביל לביקורת חסרת תקדים של גורם מדיני בכיר נגד שר הביטחון, אהוד ברק. בשיחה עם ynet, האשים הגורם, הבקיא בנושא האיראני, כי ברק העלה את הנושא לסדר היום ב"מהלך ציני וחסר אחריות שפוגע בביטחונה של מדינת ישראל".

 

עוד כותרות בנושא:

 

"בתקופה האחרונה הוא תדרך לא מעט עיתונאים בכירים בניסיון לשכנע אותם מדוע תקיפה באיראן היא מעשה נכון", אמר הגורם, "ובכך העלה את הנושא לסדר היום באופן חריג ולא אחראי. העיסוק של ברק בכך הכניס את המדינה לטירוף מערכות חסר תקדים בהיקפו ובחומרתו, ועלול גם להכניס לסחרור את כל המזרח התיכון".

 

הגורם הבכיר העלה את האפשרות ששר הביטחון אינו מעוניין במהלך צבאי נגד איראן, "אלא משתמש בקלף הזה על מנת לעשות מניפולציה על ראש הממשלה וסביבתו ובכך להצדיק את עצם הישארותו בממשלה. ללא הנושא האיראני אין לו זכות קיום בממשלה, מה עוד שבימי הממשלה הקודמת הנושא האיראני לא עמד בראש סדר העדיפויות שלו".

 

"הרי אם הוא היה באמת בעד תקיפה", המשיך הגורם, "הוא לא היה מתדרך עיתונאים, לא מפרט בפניהם את עמדותיו ולא יוצר ספינים סביב סוגייה כל כך רגישה. דברים כאלו הם בגדר סוד כמוס שבודדים יודעים אותם, ולא חסרות דוגמאות לכך. לכן אין זה הגיוני ואין זה אחראי ששר ביטחון בישראל ישתף בסוגייה כל כך רגישה עיתונאים או אנשים שהם לא במעגל הסוד המצומצם, ובמקביל באמת יתמוך בפעולה צבאית".

 

גורמים במערכת הביטחון מסרו בתגובה לדברים כי "שר הביטחון אהוד ברק עוסק בענייני ביטחון המדינה וממליץ לכל העוסקים בכך להמשיך ולפעול ברצינות, באחריות ובפורומים המתאימים". גורם נוסף במערכת הביטחון טען כי במערכת הביטחון מרימים גבה לנוכח אי השקט וההתלהמות בקרב גורמים מדיניים שאמורים לפעול בשקט ובקור רוח.

  

הבוקר, על רקע הדיון הציבורי בנוגע לתקיפה אפשרית באיראן, ביצעה מערכת

הביטחון ניסוי בשיגור טיל בליסטי מבסיס פלמחים. בהמשך נודע כי טייסות קרב של חיל האוויר ערכו אימון ממושך שהסתיים לפני כמה ימים באזור סרדיניה שבאיטליה. בצה"ל אישרו כי האימון כלל כמה תרגולים ותרחישים של תקיפה למרחקים ארוכים וכן תדלוק. בנוסף, היום ומחר יערוך פיקוד העורף תרגיל שבו תדומה נפילת טילים.

 

היום נשמעה התייחסות ראשונה מטהרן לפרסומים האחרונים. הרמטכ"ל האיראני, הגנרל חסן פירוז-אבאדי, הזהיר כי איראן "תעניש באופן מפתיע" את ישראל על כל סוג של "טעות". "למרות שהסבירות למתקפה כזאת נמוכה, אנחנו רואים באיום זה איום רציני ונמצאים בכוננות מלאה", צוטט הגנרל בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מניפולציה על ראש הממשלה? ברק
צילום: גיל יוחנן
הכור האיראני בנתנז
צילום: AFP
מומלצים