שתף קטע נבחר

פורק מאהל מחאה של תושבי מאחז נגד שר המדע

עיריית חיפה פירקה את הסככה שהקימו מתנחלים מגבעת אסף מול בית הכנסת מול מתפלל השר הרשקוביץ. הם דרשו ממנו לפעול נגד פינוי המאחזים: "פרישתו לאחר ההרס לא תשנה דבר"

מאהל המחאה נגד שר המדע מהבית היהודי פורק זמן קצר לפני כניסת השבת: עיריית חיפה פירקה אחר הצהריים (יום ו') סככה, שהקימו מתנחלים ממאחז גבעת אסף מול בית הכנסת ברחוב סיני בכרמל, שם מתפלל השר דניאל הרשקוביץ.

 

עוד בעמוד החדשות

תיק פתוח: הרוצח של פרופ' ניב מסתובב חופשי

אפרים הלוי: ההקצה החרדית היא איום קיומי, לא איראן
מפת הגרעין: כך פרושים המתקנים באיראן  

 

מעיריית חיפה נמסר כי במקום הוקמה סככה ללא היתר, בלב שכונת מגורים. "היו תלונות של שכנים, והסככה גם הוקמה ללא תיאום ובלי אישור. זה לגיטימי למחות, אבל לא כל מי שרוצה, יכול לבוא ולהקים סככה מתחת לבתים של אנשים. יש דרך לבוא ולבקש, וכל בקשה נבדקת לגופה".

 

המתנחלים טענו כי מחאת האוהלים חוקית ואינה זקוקה לאישור המשטרה, מאחר שמדובר בפחות מ-50 מפגינים. "מבירור בעירייה נמסר לנו שהפקחים נשלחו בהוראתו הישירה של ראש העיר יונה יהב, כנראה לבקשת השר", אמרו תושבי המאהל, והבטיחו להמשיך במאבק נגד הפינוי.

 

שמונה משפחות מהמאחז גבעת אסף, המועד לפינוי, הקימו הלילה מאהל מול ביתו השר הרשקוביץ, בשכונת אחוזה בחיפה. המתנחלים ביקשו ללחוץ על שר המדע להציב אולטימטום לפרישה מהקואליציה אם התוכנית לפינוי תושבי מגרון, גבעת אסף ושכונת האולפנה ייצאו לפעול.

 

אוהל מול בית הכנסת. הסככה, לפני שפורקה (צילום: בני גל) (צילום: בני גל)
אוהל מול בית הכנסת. הסככה, לפני שפורקה(צילום: בני גל)

 

תושבי המאחז הגיעו בליווי ילדיהם והתקבלו בחום רב. "עבר עלינו לילה קר וגשום. שכנים הציעו לנו שלל מאכלים חמים ותנורים", סיפרו דיירי המאהל שפונה. "אם אנו כבר הולכים להיות הומלסים, אז נתחיל כבר מעכשיו. הגענו לשר עם מסר מאוד ברור - אנו רוצים שיסתכל לילדים שלנו בעיניים, הילדים שהוא הולך לגרש עוד מעט ויעביר את המסר לראש הממשלה. אפשר וניתן למצוא פיתרון שלא כולל הריסה, בדיוק כמו שלא הורסים ישובים שלמים בשאר אזורי הארץ בגלל שלא השיגו את כל האישורים".

 

תושבי המאהל תלו שלטים כמו "השר הרב הרשקוביץ - הפעם יוצאים בזמן" ו"מגנים על ההתיישבות מחורבן". הם חילקו פליירים בהם נכתב בין היתר: "אמנם קר יהיה לילדנו ונשותינו במאהל בראשית החורף החיפאי, אך קפוא הרבה יותר יהיה להיזרק מביתנו בחג החנוכה לקור של הרי בנימין". הם הבטיחו, עוד לפני הפינוי, להישאר ככל שיידרש במקום.

.

בנימין גל מגבעת אסף אמר: "המסר שלנו להרשקוביץ הוא מסר מאוד ברור. עכשיו זו שעת המבחן. אם המדינה מחזירה תשובה לבג"ץ, שכוללת הרס, הוא צריך להודיע לנתניהו כבר עכשיו שהוא פורש מהממשלה. בשלב הראשון אנו מתמקדים בשר הרשקוביץ, אבל אם יהיה צורך יהיו יוזמות נוספות כאלה. לא ייתכן שנציגי הציונות הדתית ישהו בממשלה שהורסת לנו את הבתים. מצבנו הוא לא כמו הגירוש. עכשיו אנו לפני נקודת האל-חזור וניתן עוד לשנות, פרישתו לאחר ההרס כבר לא תשנה דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאת תושבי גבעת אסף בחיפה
צילום: בני גל
מומלצים