שתף קטע נבחר

המתנחלים נערכים להתנתקות ב': "יהיה צונאמי"

הממשלה מתכוונת לפנות אחרי החגים כ-85 מבנים בגבעת אסף, מגרון ומאחזים נוספים, המתנחלים מתכננים לצאת למאבק ב"מיני גוש קטיף" של נתניהו: "ממשלה שמקפיאה והורסת"

אחרי החגים עוד מעט כאן, ויחד איתם צפויים לשוב הפינויים והמאחזים. כפי שהתחייבה בפני בג"ץ, לאחר סוכות תחל הממשלה בשורה של הריסות ופינויים במספר התנחלויות ומאחזים בשטחים, בהם גבעת אסף, מגרון ושכונת האולפנה בבית אל. מדובר בפינוי של כ-85 מבני קבע ושל כאלף בני אדם. בקרב המתנחלים יש כאלו שמכנים זאת "ההתנתקות השקטה של ביבי" ו"התנתקות ב'" ומבטיחים להיאבק: "זה יהיה צונאמי אמיתי, לא כמו הצונאמי של אהוד ברק".

 

אדמות במחלוקת - כותרות נוספות ב-ynet:

 

בגבעת אסף, הסמוך לכביש 60, צפויים פקחי המנהל האזרחי להיתקל בהתנגדות הקשה ביותר. תושבי המאחז, בו מתגוררים כ-30 משפחות, מבטיחים מאבק אלים וקשה.

 

לעומתם, במגרון לא צפויים התושבים להפעיל כוח ולהתנגד פיזית לפינוי. במגרון שהוא הגדול במאחזים מתגוררים כ-50 משפחות, מרביתם קצינים בצה"ל במילואים, רופאים, עובדים סוציאליים ואנשי חינוך. למרות שהתושבים מבטיחים מחאה לא אלימה, למקום צפויים להגיע מאות מתנחלים שינסו למנוע את הריסות המבנים. לאחרונה נהרסו בו שלושה מבנים והמאחז כולו מיועד להריסה עד סוף מרס 2012.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גם לבית אל צפויים פקחי המנהל האזרחי להגיע. במהלך המבצע ייהרסו בשכונת האולפנה חמישה בניינים, שבכל אחד מהם שש דירות. כל המבנים צפויים להיהרס עד סוף אפריל בשנה הבאה.

 

"האבסורד זועק לשמיים"

בנוגע לעתיד עמונה, אשר פינוי תשעת מבני הקבע בו בפברואר 2006 גבה את מספר הפצועים הגבוה ביותר מבין כל הפינויים, אמורה הממשלה לגבש את עמדתה הסופית עד תחילת נובמבר. כיום מתגוררות במאחז כ-45 משפחות.

 

פינוי עמונה. מספר הפצועים הגדול ביותר (צילום: עודד בלילטי, AP) (צילום: עודד בלילטי, איי פי) (צילום: עודד בלילטי, איי פי)
פינוי עמונה. מספר הפצועים הגדול ביותר (צילום: עודד בלילטי, AP)

 

בינתיים, במועצת יש"ע החלו לתכנן את התגובה וכעת עובדים על מאבק עיקש ואף אישי נגד ראש הממשלה, בנמין נתניהו. אמש נועד יו"ר המועצה דני דיין עם נציגי היישובים כדון לדון בפעולות אופרטיביות.

 

מוקדם יותר השבוע שלח דיין מכתב לכל שרי הממשלה ובו דרש מהם להפעיל לחץ על נתניהו כדי למנוע את הרס הבתים. "ממשלת נתניהו מתכננת מיני גוש קטיף ואף אחד מן השרים לא מתרגש", אמר דיין, "ממשלת נתניהו בנתה הכי פחות, הקפיאה הכי הרבה ועכשיו עלולה להפוך לממשלה שהורסת הכי הרבה, פרט

להתנתקות".

 

לדבריו, "זה מצב שלא יעלה על הדעת כאשר מדובר בממשלה של המחנה הלאומי בראשות הליכוד ובנימין נתניהו. מדובר באדמות טרשים שמעולם לא עובדו ולא באדמות פרטיות. האבסורד זועק לשמיים. תושבי שכונת האולפנה, זוגות צעירים, קיבלו מענק כספי מהממשלה כדי להתיישב שם. הם קיבלו המחאה מאהוד ברק שהיה אז ראש הממשלה. אז עכשיו אותה ממשלה, אותם אהוד ברק ובנימין נתניהו, מחליטים להרוס להם את הבית ולהרוס להם את החיים?".

 

יו"ר מועצת יש"ע הוסיף והדגיש: "אף אחד לא מעוניין בנפילת הממשלה, אבל אם יתחילו להרוס, ברור שהממשלה תיכנס למערבולת שלא יהיה לה ממנה מוצא. הריסות כאלה הן בניגוד גמור ל-DNA של הקואליציה הזאת, של הליכוד, של ש"ס, של ישראל ביתנו, של הבית היהודי. זה יהיה צונאמי אמיתי, לא כמו הצונאמי המדיני של אהוד ברק שלא היה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים