שתף קטע נבחר

OECD משבח את ישראל על ביצועיה הסביבתיים

הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי של המדינות המפותחות, OECD, משבח בדו"ח חדש את ביצועיה הסביבתיים של ישראל בשנתיים האחרונות. מחברי הדו"ח ציינו את הפחתת זיהום האוויר באזור חיפה, הפחתת התלות של המשק בנפט ועידוד השימוש באנרגיה חלופית ומתחדשת וכן שיקום נחלים מזוהמים

דו"ח הביקורת הראשון של ארגון OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי של המדינות המפותחות) על ביצועיה הסביבתיים של ישראל הוצג היום (ב') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן.

 

 

סגן מזכ"ל הארגון, רינטרו טמאקי, שהגיש לשניים את הדו"ח, שיבח את ביצועיה של ישראל בתחום הגנת הסביבה בשנתיים האחרונות. במעמד הגשת הדו"ח נדונו הפעולות המרכזיות שעושה ישראל בתחום, ביניהן חיבור צינור הגז הטבעי לחיפה שהפחית את זיהום האוויר באזור המפרץ, הפחתת התלות של ישראל בנפט ועידוד השימוש באנרגיה חלופית ומתחדשת, וכן הפעולות למניעת זיהום קרקע ושיקום נחלים מזוהמים.

 

נחל הירקון. מזוהם הרבה פחות (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
נחל הירקון. מזוהם הרבה פחות(צילום: ירון ברנר)

 

הדו"ח החיובי עומד בניגוד גמור לדו"חות אחרים שהוציא הארגון על ישראל בנושאים שונים, מאז החל תהליך ההצטרפות של ישראל לארגון היוקרתי, הכולל בין היתר יותר מ-30 מדינות, ביניהן ארה"ב, קנדה, טורקיה, בריטניה, שוודיה ואוסטרליה.

 

בדו"ח האחרון, שעסק במערכת החינוך, נכתב כי ישראל מפגרת אחרי המדינות המפותחות במספר המחשבים בבתי הספר ומובילה מבחינת פערי המחשוב מהמדינות המפותחות. עוד פירט הדו"ח כי ישראל היא אחת המדינות הבודדות שבהן היחס בין מספר התלמידים בכיתות למספר המחשבים שעומד לרשותם לא השתנה כלל במשך כמעט עשור.

 

בדו"ח שעסק בנושא העוני בחברה הישראלית, טרם קבלתנו אליו, קבע הארגון כי החברה בארץ היא בלתי-שוויונית, שחמישית מתושביה עניים ורק כמחצית מהם מרוויחים משכורת הראויה להיחשב כמספיקה לחיים במדינה מפותחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפרץ חיפה. מזוהם פחות
צילום: אבישג שאר-ישוב
פרויקט סולארי בערבה. במקום נפט
צילום: אלבטרוס - צילום אויר
סמל OECD
מומלצים