שתף קטע נבחר

ארדן לשטייניץ: תקן את "עיוות המיסוי" על הסולר

ניסיון לשיתוף פעולה בין משרדי כדי למנוע העלאה של מחיר החשמל. השר להגנת הסביבה שיגר מכתב לשר האוצר, בו הוא דורש ממנו לבחון מחדש את המיסוי על הדלקים. הפנייה התבצעה על רקע איומי רשות החשמל לייקר את התעריפים

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, דורש משר האוצר יובל שטייניץ, לבחון ולתקן את "העיוות במיסוי", כהגדרתו, המוטל בישראל על סולר - ואשר גורם לשריפת דלקים מזהמים ועלייה במחיר החשמל. פנייתו של ארדן מגיעה על רקע הודעתה של רשות החשמל בדבר העלייה הצפויה במחירי החשמל. במכתב ששיגר השר ארדן לשר שטייניץ הוא מציין כי מבדיקת משרדו עולה כי עיקר הפער בין מחירו של הסולר למחירו של המזוט, נובע מהפער בין המיסוי שמוטל על הסולר – 3,300 שקלים לטון – לבין המס שמוטל על המזוט – 14 שקלים לטון בלבד.

 

 

ארדן מציין במכתבו כי בעוד המיסוי על הסולר בישראל הוא מהגבוהים במדינות ה-OECD, הרי שהמיסוי על המזוט, הוא מהנמוכים בקרב מדינות אלה. השר ארדן מציין עוד כי כאשר משווים את עלות ייצור החשמל בדלקים ללא המיסוי – עולה כי ההבדלים בין השניים קטנים.

 

השר להגנת הסביבה מדגיש במכתבו כי המיסוי אינו משקף את ההבדלים הסביבתיים בין הדלקים, שכן מזוט נחשב לדלק מזהם בהרבה, בהשוואה לסולר וכי אופן המיסוי הנוכחי – סותר גם את המלצותיה של הוועדה למיסוי ירוק, משנת 2008.

 

"אני בטוח שאתה, כמי שהביע דאגה עמוקה ורבה נוכח עליית תעריפי החשמל הצפויה להיגרם בעשור הקרוב, לאור השילוב של אנרגיות נקיות במשק החשמל, תורה לאנשי משרדך ולרשות המיסים להסדיר את העיוות...שגורם למעשה לתמריץ לחברת החשמל לשרוף דלקים מזהמים", מסכם ארדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד ארדן
צילום: יותם פרום
מומלצים