שתף קטע נבחר

ח"כים נגד נאום טיבי לזכר ערפאת: "גיס חמישי"

ח"כ יריב לוין דורש משר הביטחון למנוע את כניסתו של ח"כ אחמד טיבי מחר לרמאללה, שם הוא אמור לנאום באירוע לציון מותו של הראיס. ח"כ דנון האשים: טיבי - גיס חמישי בכנסת

מחסום בדרך לאזכרת הראיס? ח"כ יריב לוין (ליכוד) פנה היום (יום ג') לשר הביטחון אהוד ברק בדרישה למנוע את הגעתו של ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) לכינוס שייערך מחר ברמאללה לזכר יו"ר הרשות הפלסטינית ומנהיג אש"ף, יאסר ערפאת. טיבי אמור לנאום בעצרת, אך לוין מבקש משר הביטחון להשתמש בסמכותו ולעצור את כניסת חבר הכנסת לשטח A, שלישראלים אסור עקרונית להיכנס אליו, אלא בהינתן אישור מיוחד.

 

רוחו של ערפאת ממשיכה לנשב:

ברשות ציינו 7 שנים למות ערפאת: "הוא הורעל"

תוניסיה: צו מעצר לסוהא ערפאת בחשד לשחיתות

מול ההיסטוריה, בצל ערפאת / פרשנות על אבו מאזן

 

״ח״כ טיבי מנסה לנצל פעם נוספת את מעמדו וזכויות היתר שניתנות לו כחבר כנסת על מנת לשחק תפקיד ראשי בעצרת טרור שנועדה לפגוע במדינת ישראל ואזרחיה", נימק לוין את פנייתו. "הבגידה הזו חייבת להיפסק ואנו נשים לה סוף".

 

טיבי וערפאת. "יעלה על נס את פועלו הלאומי והמדיני" ()
טיבי וערפאת. "יעלה על נס את פועלו הלאומי והמדיני"

 

חברו למפלגה, ח"כ דני דנון, כינה את מעשיו של טיבי "המשך הקו הבוגדני כלפי מדינת ישראל" וטען כי הוא "מהווה גיס חמישי בכנסת". לדבריו, "לתמוך בדרך ערפאת זאת הסתה לטרור, שדורשת את הרחקתו של טיבי מהכנסת אחת ולתמיד. מקומו בפרלמנט ברמאללה״.

 

מלשכתו של טיבי, ששימש במשך תקופה ארוכה כיועץ של עראפת, נמסר כי הוא יישא נאום שבו של ערפאת כמנהיג וסמל, אשר הצליח להפוך את העניין הפלסטיני מבעיה של פליטים לבעיה של עם השואף לחירות וחופש".

 

"אין ספק שטיבי יתייחס בדבריו גם למתקפה הגזענית על הערבים בישראל מצד מפלגות הימין",

אמר דוברו של טיבי, אחמד מוהנה. "הוא ישוב ויאמר כי ישראל מעמיקה את האפרטהייד בשטחים וכי היא נוקמת בענף הזית שנשא ערפאת בנאומו באו"ם ב-74', ענף שאבו-מאזן ממשיך לשאת כיום".

 

בשבועות האחרונים עורר טיבי את סערת חברי הכנסת לאחר שהתלווה לאבו-מאזן לאו"ם כדי להגיש את הבקשה ההיסטורית להכרה במדינה פלסטינית. הוא המריא במטוס הנשיאותי הפלסטיני יחד עם חברי המשלחת של הרשות. בתגובה, הגישו חברי כנסת תלונות נגד טיבי לוועדת האתיקה ודרשו את כינוסה של ועדת הכנסת בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי. ידבר על "האפרטהייד"
צילום: נועם מושקוביץ
לוין. "מנסה לנצל את זכויות היתר שלו"
צילום: נועם מושקוביץ
דנון. "מקומו בפרלמנט ברמאללה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים