שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  10 ימי מחבוש לחייל שהשליך אבן על צלם. צפו

  חייל צה"ל תועד משליך אבן לעבר צלם פלסטיני, סמוך לכניסת המתפללים המוסלמים במערת המכפלה בחברון. בצה"ל איתרו אותו והוא נשלח למחבוש: "אירוע חמור הנוגד את הפקודות"

  מה עשה חייל שצולם בעמדה בחברון? חייל צה"ל תועד בשבוע שעבר, כשהוא מיידה אבן לעבר צלם פלסטיני של ארגון בצלם. הצלם לא נפגע. בעקבות המקרה אותר החייל והוא נידון ל-10 ימי מחבוש בפועל. צפו באירוע.

   

  זריקת האבן ב-0:51

   

  ביום רביעי בשבוע שעבר הגיע הצלם המתנדב לאזור בו ממוקמת עמדת צה"ל, סמוך למקום בו נכנסים מוסלמים למערת המכפלה. המתנדב סיפר כי החייל היה בעמדה שמעליו. בהמשך עזב את עמדתו והשליך אבן לעבר הצלם. מיד לאחר מכן שב החייל לעמדה.

   

  עוד בצבא וביטחון:

  שטייניץ רוצה לקצץ בביטחון: צבאות ערב נחלשו

  תרחיש קיצון: פליטים סורים יבקשו מקלט בישראל

  גנץ: לא אהבתי דברי הרב לבנון על שירת נשים

   

  מצה"ל נמסר כי לאחר שבדקו בחטיבת יהודה את אמינות הסרטון, שהוגש במקביל להגשת התלונה למפקד החטיבה המרחבית, אלוף משנה גיא חזות, אותר החייל והוא נשלח לדין משמעתי במסגרת הגדוד.

   

  מדובר צה"ל נמסר: "עם קבלת הסרטון ותלונה בנושא, נפתחה בדיקה לזיהוי החייל ולהעמדתו לדין. החייל נשפט לעשרה ימי

   מחבוש על ידי מפקד הגדוד. מדובר באירוע חמור, העומד בניגוד מוחלט לפקודות הצבא, לרוח צה"ל ולמצופה מחיילי צה"ל. בצה"ל מוקיעים כל ביטוי של אלימות שלא לצורך".

   

  דוברת בצלם, שרית מיכאלי, אמרה: "אנו מקווים שהתגובה המהירה והנחרצת של הצבא במקרה הזה תעביר את המסר,  לפיו תפקידם של חיילים המוצבים בשטחים הוא להגן על מדינת ישראל, אולם גם על הפלסטינים הנתונים לשליטתנו, וודאי שאסור לפגוע בהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החייל שזרק את האבן
  צילום: בצלם
  מומלצים