שתף קטע נבחר

חורף חם: כך תתייעלו ותחסכו חשמל בעונה הקרה

האם כדאי לחמם בעזרת מפזר חום, רדיאטור או מזגן? כיצד מחממים אמבטיה בבית עם ילדים קטנים ולמה מחיר החשמל עלה, למרות שחסכנו בקיץ? מנהל מחלקת ייעול הצריכה בחברת חשמל התארח בפורום ynet וענה על שאלות הגולשים

בשבועות האחרונים הטמפרטורות צנחו והתעורר הצורך לחממם את הבתים. נשמע פשוט? לא ממש. בני כהן, מנהל מחלקת ייעול הצריכה בחברת החשמל, התארח בפורום חי ב-ynet וענה על עשרות שאלות ותהיות שהציבו בפניו הגולשים.

 

בתשובה לשאלה האם משתלם יותר לחמם באמצעות מזגן על פני רדיאטור, גם כאשר מדובר במזגן מיני מרכזי? ענה המומחה מחברת החשמל כי המזגן המיני מרכזי מספק חימום בו זמנית למספר חדרים, גם לאלה שאינם בשימוש, מצב העלול להיות בזבזני. במקרה זה,עדיף להשתמש בתנור חימום מקומי.

 

מה ההמלצות לחימום חדרו של תינוק בחורף בצורה מיטבית וחסכונית?

 

מכשיר החימום המומלץ לחדר תינוק, הינו רדיאטור או קונווקטור בעלי טרמוסטט, שהינם בטיחותיים. מומלץ להתקין על הקיר טרמומטר, על מנת להבטיח טמפרטורת חדר מתאימה לתינוק.

 

על איזה טמפרטורה כדאי לשים את המזגן כדי שיהיה חסכוני, בקיץ כדאי על 25 מעלות, אך על כמה כדאי בחורף?

 

הטמפרטורה המומלצת המורגשת והחסכונית היא 20 מעלות צלסיוס. יש לכוון את המזגן בהתאם. מומלץ להתקין מד חום על קיר החדר, על מנת לעמוד על הטמפרטורה.

 

כיצד הכי נכון לחמם את האמבטיה בבית עם ילדים קטנים?

 

מומלץ לחמם את חדר האמבטיה באמצעות מפזר חום תקני המותאם להתקנה בחדר האמבטיה.

 

כיצד הכי נכון לחמם את הסלון במשך היום?

 

מומלץ לחמם את הסלון באמצעות מזגן אוויר, שהוא יעיל וחסכוני, בנוסף להיותו בטיחותי.

 

גולשים רבים שאלו את מנהל מחלקת ייעול הצריכה לגבי עלות הפעלת מכשיר מסוים. התשובה לכולם היתה זהה: הפנייה למחשבון הצריכה באתר של חברת החשמל. בנוסף, נציג חברת החשמל הזכיר כי קיים מוקד שירות הלקוחות 103 של החברה החשמל ומידע נוסף באתר האינטרנט.

 

בני כהן נאלץ להתמודד גם עם שאלות בעלות אופי צרכני. "אמרתם לחסוך בקיץ-חסכנו ואז התלוננתם והעלתם מחירים", כתב אחד הגולשים. "עכשיו אתם נותנים עצות לחסוך בחורף, ואז בקיץ תגידו שוב אין לכם כסף ותעלו אז מה זה שווה בכלל?".

 

תשובתו של מנהל מחלקת ייעול הצריכה היתה: "תעריפי החשמל נקבעים על ידי רשות החשמל שהיא הגוף הרגולטורי המפקח על החברה. העלאת התעריפים על-ידי הרשות הינה תוצאה של הפסקת הזרמת הגז המצרי ועליית מחירי הדלקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
לחמם בתבונה
צילום: דלית שחם
מומלצים