שתף קטע נבחר

לקראת חגיגה ב-eBay: פטור ממס עד 1,200 ש'

הממשלה אמנם דחתה את ההצבעה על המלצות טרכטנברג, אך עבור חובבי הקניות ברשת מדובר ביום חג. נתניהו הורה להעלות בצורה דרמטית את סכום הקניות הפטור ממס. המשמעות: ניתן יהיה לרכוש מוצרים בסכום של עד 1,200 שקל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה היום (א') בישיבת הממשלה להעלות את סכום הקניות באינטרנט הפטור ממכס מ-50 דולר (כ-190 שקל) ל-1,200 שקל. הממשלה אישרה את ההוראה וברגע ששר האוצר, יובל שטייניץ, יחתום על צו הוא ייכנס לתוקף. במקביל, דחו השרים את ההצבעה על שאר ההמלצות של טרכטנברג שנועדו להקל את יוקר המחייה.

 

צרכנות דיגיטלית

 

נכון להיום, כל מוצר שרכשתם עד סכום של 50 דולר פטור ממכס. מעל סכום זה נדרשים הצרכנים לשלם מע"מ ולעיתים גם מיסוי בהתאם למוצר. הסכום כולל גם דמי משלוח. "הפטור ממכס על קניות באינטרנט יגביר את התחרות ויוריד את המחירים", אמר נתניהו. "זהו צעד נוסף במסגרת אישור הטבות טרכטנברג להוזלת יוקר המחיה".

 

ועדת טרכטנברג המליצה להעלות את הפטור ממס עד סכום של 1,000 שקל, אולם במהלך הישיבה החליטו ראש הממשלה והשרים למתוח את ההטבה ב-200 שקל נוספים.

 

כמו כן, החליטה הממשלה לבחון בעתיד אם להעלות את הפטור פעם נוספת. לצד ההטבה לצרכרנים, קיים חשש כי עסקים קטנים ייפגעו מהמהלך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: איי פי
שערי ebay נפתחים
צילום: איי פי
מומלצים