שתף קטע נבחר

אני עורך דין בתיאוריה, אבל נהג אוטובוס בפועל

למרות המקצוע שלי, שלוש שנים אף משרד עורכי דין לא טרח לחזור אלי. למה? בגלל שלא קוראים לי אסף או אביב וגם בגלל העובדה שאנחנו לא משרתים בשירות לאומי או צבאי

נעים מאוד, שמי נאטור ואני עו"ד בן 42, בוגר תואר במשפטים ממכללת נתניה, יליד קלאנסווה שבאזור השרון, נשוי באושר ואב לשישה ילדים.

 

 

עוד מתקופת התואר חיפשתי מקום עבודה שיקלוט אותי להתמחות - מקום עבודה מעורב, יהודים וערבים ולא משרד במקום מגורי.

 

עברו שנתיים והחיפושים עלו בתוהו כך שהתחלתי התמחות באזור מגורי במשרד קטן של קרוב משפחה.

 

עם סיום ההתמחות שוב התחלתי בחיפושים אחר מקום עבודה להשתלב ולהיקלט בו.

 

במשך שלוש שנים שלחתי אלפי קורות חיים, פניתי למכרזים, נרשמתי למנועי חיפוש עבודה שונים ולחברות השמה שונות, מה לא עשיתי ואפילו משרד אחד לא חזר אלי.

 

למה?

התשובה שלי לסיבה שלא ענו לי נחלקת לשניים.

 

אחת, בגלל שלא קוראים לי אסף או אביב ושתיים, אם חברי הכנסת הערבים היו פועלים למען אינטרסים חברתיים-כלכליים ודואגים לחברה הערבית במקום לשחק משחקים פוליטיים אז המצב שלנו היה יותר טוב.

 

 (באדיבות עמותת קו משווה) (באדיבות עמותת קו משווה)
(באדיבות עמותת קו משווה)

 

במגזר שלנו, הבעיות בתחום החינוך הולכות וגדלות וילדים נושרים מחטיבות הביניים. כואב לי הלב כשאני רואה שאין מסגרות מתאימות לילדים האלה. אני ואשתי נלחמים בשיניים למען העתיד של ילדינו והישארותם במערכת החינוך, על כל ההוצאות הכרוכות בזה. וזה משתלם,לאחרונה בתי הבכורה התקבלה ללימודי כימיה בטכניון.

 

עוד נושא מהותי וחשוב שאני רואה לנכון לציין, העובדה שאנחנו לא משרתים בשירות לאומי או צבאי פוגעת בנו, אני חושב שחשוב שתהייה חובת שירות לאומי.

 

אני לא יודע איך עורכי דין ערבים אחרים מתגברים על הבעיה הזו. למזלי הגדול, לי היו קרובי משפחה עם משרד קטן בישוב מגורי שהסכימו לקלוט אותי לעבודה באופן זמני כאשר תוך כדי המשכתי לחפש עבודה במשרד גדול באזור המרכז. המשרד לא עמד בהוצאות וכעבור זמן מה היו חייבים לפטר אותי כתוצאה מקיצוצים.

 

המשרד קרס

בלית ברירה החלטתי לפתוח משרד עצמאי, אני לא ממליץ לעורך דין מתחיל לפתוח משרד מכיוון שאין גופים ממשלתיים שתומכים ומייעצים איך מקימים ומנהלים משרד עורכי דין, המשרד קרס תוך זמן קצר מאוד, לא הצלחתי להחזיר את ההוצאות ופניתי לחיפוש עבודה בתחומים אחרים, בכל זאת יש לי 7 פיות להאכיל.

  

עבדתי בתור מנהל איזור מרכז - מיעוטים במועצה לשימור אתרים בישראל עד שפוטרתי בשל קיצוצים. שלחתי וחיפשתי עבודה בתחום הכשרתי ומתוך אלפי פניות, החברה היחידה שחזרה אלי הייתה אחת מחברות התקשורת המובילות שזימנה אותי למרכז הערכה לתפקיד של נציג שירות טלפוני, זאת למרות שפניתי למשרה בתחום של ייעוץ משפטי.

 

הגעתי למרכז ההערכה בחושבי שמדובר בתפקיד של ייעוץ משפטי וגיליתי את עצמי מוקף בחבר'ה צעירים המחפשים עבודה בתור נותני שירות טלפוני, ברחתי משם בבושת פנים.

 

לאחר מסע מפרך של חיפושים מצאתי את עצמי מובטל ומתוך צורך קיומי בפרנסה התפשרתי והיום אני עובד בתור נהג אוטובוס בחברת אוטובוסים ציבורית.

 

אני נאטור מואייד, עו"ד, בן 42, יליד קלאנסווה שבאזור השרון. אני אדם חדור מוטיבציה ומסירות, אני מחפש עבודה בתחום המשפט בחברה מובילה או במשרד עורכי דין. אשמח לעבוד בכל מקום באזור השרון או גוש דן.

 

החלום שלי לקבל הזדמנות לעבודה בתחום, אפילו בתפקיד התחלתי ממנו אתקדם הלאה.

 

הצעות ופניות אשמח לקבל למייל שלי

 

הפנייה של נאטור מואייד ל-ynet הגיעה באמצעות עמותת קו משווה, המסייעת לאקדמאים ערבים להשתלב בשוק התעסוקה במקומות עבודה הולמים לאתר העמותה  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאטור מואייד
באדיבות עמותת קו משווה
מומלצים