שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "חיזבאללה מימן טרור בעזרת מכוניות אמריקניות"
  הרשויות בארה"ב הגישו תביעה נגד בנקים וחלפנים לבנוניים שסייעו לחיזבאללה להלבין כספים. לפי התביעה, ארגונו של נסראללה רכש כלי רכב אמריקנים משומשים ומכר אותם במערב אפריקה. יחד עם עסקי סמים גילגל חיזבאללה מאות מיליונים

  הטרור הלבנוני מתחיל במכוניות משומשות בארה"ב. הרשויות האמריקניות האשימו הלילה (ו') גופים פיננסים לבנוניים בהעברת מעל 300 מיליון דולרים לתוך ארצות הברית במסגרת מזימה להלבנת כספים שמטרתה לממן את ארגון חיזבאללה.

   

  עוד בחדשות:

  מקורבו של ברק חוזר לצה"ל: "מינוי תמוה ביותר"

  מחאה נגד "חשמל כשר": זו כפייה דתית

  ניפרד כידידים? עיראק והאקסית האמריקנית  

   

  בתביעה בבית משפט פדרלי במנהטן דורש הממשל האמריקני להטיל קנסות בשווי של כחצי מיליארד דולרים על מוסדות לבנוניים ועל 30 בעלי עסק בארה"ב - מוכרי מכוניות משומשות וחברות ספנות שהיו מעורבות בהעברת כלי הרכב. בכתב התביעה מבקשות הרשויות הפדרליות להכריז על העסקים שהיו מעורבים בהלבנת הכספים כבעלי חילוט.

   

  התביעה במנהטן טענה כי חיזבאללה הלבין כספים באמצעות קניית כלי רכב משומשים בארה"ב והעברתם בספינות למערב אפריקה. 300 מיליון דולר הועברו מלבנון לבנקים אמריקניים מתוך מטרה לקנות את המכוניות. הכספים מעסקי המכוניות, יחד עם רווחים מרשת סמים שקידמה חיזבאללה, הגיעו בסופו של דבר לבנקים בלבנון.

   

  התביעה הוגשה בסמיכות לכתב אישום אמריקני נגד סוחר סמים לבנוני המזוהה עם חיזבאללה. בכתב אישום שהוגש נגד אימן ג'ומעה (47) בבית משפט בורג'יניה נטען כי הלבנוני עמד בראש רשת סמים בינלאומית שבמסגרתה הרוויח מאות מיליונים מסחר בקוקאין במכסיקו והברחתו לארה"ב.

   

  התובע האמריקני בתיק החקירה בניו יורק מסר כי במזימת הלבנת ההון הבינלאומית מעורבים בנקים לבנוניים ושני עסקי חלפנות המזוהים עם חיזבאללה.

  המוסדות הלבנוניים העבירו כספים דרך המערכת הפיננסית האמריקנית במטרה להלבין רווחים ממכירת סמים ועסקים בלתי חוקיים אחרים. לפי הממשל האמריקני, חלק גדול מהכספים -שהועברו לבסוף ללבנון דרך מערב אפריקה - הגיעו לידי ארגונו של חסן נסראללה.

   

  "המזימה המסובכת בכתב התביעה חושפת את הדרכים הערמומיות והיצירתיות בהן פועל ארגון טרור במטרה לממן את עצמו ולהזיז כספים", אמר התובע האמריקני, "היום אנחנו מבצעים אחיזת חנק על מקור מימון גדול באמצעות קטיעת רשת רחבת היקף שהתפרסה על פני שלוש יבשות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נסראללה, הנשק שלו מומן בעזרת אוטו אמריקני?
  צילום: רויטרס
  מומלצים