שתף קטע נבחר

אירופה דווקא הייתה רלוונטית, בשואה

מאז שהשמידו את האוכלוסיה היהודית, הפכו מדינות אירופה לשכונה מוזנחת של מהגרים בורים. קריסת גוש היורו היא רק שאלה של זמן. אז מה הפלא שהם כועסים עלינו?

חבל שבמשרד החוץ לא מבינים את זה: מדינות אירופה היו תמיד רלוונטיות לעם היהודי. גרמניה, למשל, הייתה מאוד רלוונטית בעת מלחמת העולם השנייה. מיליוני היהודים שנרצחו על אדמתה או בארצות שנכבשו בידי צבאה בוודאי לא חשבו שהנאצים אינם רלוונטיים. גם הצרפתים, מי ששיתפו פעולה והסגירו יהודים שנשלחו אחר כך למחנות ההשמדה, היו רלוונטיים. הבריטים, שסגרו את שערי ארץ ישראל בפני יהודים שביקשו למצוא בה מחסה, היו מאוד רלוונטיים באותה תקופה.

 

אבל לא רק באותם ימים אפלים היו מדינות אירופה רלוונטיות. כלום הפוגרומים ומעשי הרצח והביזה לא התרחשו על אדמת אירופה במשך מאות בשנים לפני השואה - וגם לאחריה? האם יש מדינה אחת שיכולה לטעון שעל אדמתה לא נרצחו יהודים? האם יש עם אחד באירופה שלא נטל חלק ברדיפת יהודים? 

 

עוד בערוץ הדעות :

הפכתי למנקה עם תואר שני / סיון

מי בעד חיסול הטרור היהודי? / דני אורבך

 

זאת הרי עובדה שלא ניתנת לסתירה: אין מדינה באירופה שלא נתנה יד, במודע, בחפץ לב, מתוך התמסרות טוטאלית, לרוצחי יהודים, בתקופות כאלה ואחרות, או שהתנערה מפוגרומים שהתרחשו בשטחה, או שהשתיקה עלילות דם מתועבות שהובילו לשפיכות דמים, לרצח עוללים, לאונס נשים ולמעשי שוד וגזל שגרמו, לעתים, להרס של עיירות שלמות או לאובדן חיים של חפים מפשע. והפורטוגלים, מי הם שיטיפו לנו מוסר? כלום הם לא השתתפו בגירוש המוני של יהודים מבתיהם ביחד עם הספרדים או לא היו שותפים לאינוסם של אלפי יהודים להמיר את דתם ולחיות במשך שנים חיי שקר?

 

אז מה קרה לאירופים מאז שהיהודים אינם עוד חלק מן היבשת שלהם, בין משום שהושמדו במשרפות של הנאצים או נרצחו בידי משתפי הפעולה מקרב שאר עמי אירופה ובין מכיוון שהם הקימו לעצמם בית לאומי בארץ ישראל? בפועל, כלום. היבשת העתיקה, שהייתה פעם מרכז העולם התרבותי, הפכה לשכונת מוזנחת אחת גדולה. במקום האוכלוסייה היהודית השלווה, החכמה, התורמת, הפעלתנית, שערכים של טוהר המשפחה ושמירה על כבוד האדם משמשים בה מרכיב מרכזי, הם קיבלו מיליוני מהגרים, בורים, לא-תורמים, שעסוקים בפשע, בזנות, בסמים ובעוד כיוצא באלה.

 

הקריסה של גוש היורו היא רק שאלה של זמן, שכן השאור שבעיסה, היהודים, אלה שכה תרמו לייחודה, במדע, בפילוסופיה, באומנות, או בכל תחום אינטלקטואלי אחר, שוב אינו קיים. ההתנשאות הריקה מתוכן עוד קיימת אצל האירופים, אבל לא ירחק היום והיבשת הזאת תיפול כפרי בשל לידיהם של מיליוני המוסלמים שמציפים אותה. עוני, ניוון ודלות יציפו אותה ויהפכו אותה ליבשת הדלה בעולם. 

 

אז מה הפלא שהאירופים כל-כך כועסים על היהודים? ולמי, בעצם, מטיפים כעת הטיפשים האלה מוסר? האין בכך עזות מצח? הם לא מבינים, החוצפנים האלה, שאת חיצי זעמם הם צריכים להפנות למקומות אחרים? על מה הם, בעצם מלינים? פסו העוולות במזרח התיכון? בסוריה, בלוב, בתימן, במצרים , באיראן, כבר חדלו לרצוח אזרחים?

 

האם הבנייה במקומות שהם בלב-ליבה של מולדתו של העם היהודי, זה מה שצריך להעסיק כעת את מדינות אירופה? האם לא הגיעה העת שהם יכו על חטא, על מה שהם עוללו ליהודים במשך שנים כה רבות?

 

ד"ר חיים משגב, מרצה במכללה האקדמית נתניה

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגל האיחוד האירופי
צילום: shutterstock
מומלצים