שתף קטע נבחר

ברק נגד ליברמן: "בריטניה זה לא מאוריטניה"

"אנחנו צריכים להיות לא רק צודקים, אלא גם חכמים", אמר שר הביטחון לרשת ב' בעקבות ההודעה החריפה שפרסם משרד החוץ נגד אירופה. לדבריו, אין לישראל עניין להפוך את סרקוזי, קמרון ומרקל ל"יריבים דרוכים, פגועים ומרירים". יועצו של ליברמן בתגובה: "לא מגיבים למפלגות עם פחות מ-6 מנדטים"

שר הביטחון במתקפה חריפה נגד שר החוץ: אהוד ברק תקף הבוקר (יום ה') את אביגדור ליברמן, בעקבות ההודעה החריפה שהוציא משרד החוץ בתגובה להודעת הגינוי שפרסמו בריטניה, צרפת וגרמניה על הבנייה בהתנחלויות. "בחיים הבינלאומיים בכלל ובפרט במצבה של ישראל אנחנו צריכים להיות לא רק צודקים אלא גם חכמים", אמר בראיון לאיילה חסון בתוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. בתגובה מסר יועץ התקשורת של ליברמן, צחי משה: "אנחנו לא מגיבים לראשי מפלגות של פחות מ-6 מנדטים".

  

 

עימות עם אירופה - הכתבות האחרונות:

לבני: ישראל פותחת במלחמה מול ידידות גדולות

באירופה דחו את הטענות: "מתוסכלים מנתניהו"

ישראל נגד האיחוד: "מאבד אמינות ולא רלבנטי"

 

ברק הודה אמנם כי "האירופים טועים בעמדתם ואנחנו צודקים", אך אמר כי התגובה של משרד החוץ הייתה חריפה מדי. לדבריו, גם אם צריך לצאת נגד המדינות האירופיות בפומבי, יש הבדל "בין הוצאת הודעה לבין רעש כזה שתופס את הכותרות הראשיות פה".

 

קמרון וסרקוזי. "אין שום עניין להעלות את המתח" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קמרון וסרקוזי. "אין שום עניין להעלות את המתח"(צילום: AFP)
  

שר הביטחון הזכיר כי ישראל זקוקה לקשרים טובים עם בריטניה, צרפת וגרמניה. "בנושאים חשובים מאוד למדינת ישראל בתחום של המאבק נגד הניסיון לדחוק אותנו לבית הדין הבינלאומי, אנחנו פונים לסרקוזי ולקמרון, ולכן אני לא חושב שיש לנו עניין להפוך אותם ליריבים דרוכים, פגועים ומרירים", אמר. הוא גם הזכיר כי לונדון ופריז הן "שתיים מהדוחפות הכי אינטנסיביות וחשובות" להחרפת הסנקציות נגד איראן.

 

"נזק? לא צריך להיסחף" 

"גרמניה, צרפת ובריטניה זה לא טנזניה, מאוריטניה וטריפוליטניה", אמר ברק, "אלה מדינות חשובות מאוד בעולם ואין לנו שום עניין להעלות איתן את המתח יותר מאשר הנדרש". עם זאת, כשנשאל אם ההודעה של משרד החוץ עלולה לגרום נזק לישראל, השיב: "לא צריך להיסחף, שום דבר לא נגרם מכותרת אחת של יום אחד".

 

בהודעה השנויה במחלוקת של משרד החוץ, שפורסמה יום לאחר שנציגות האיחוד האירופי במועצת הביטחון של האו"ם גינו את הבנייה בהתנחלויות וקראו לרסן את אלימות הימין הקיצוני, נכתב: "אם במקום לתרום ליציבות המזרח התיכון, הן משקיעות מאמצים בהתנצחות לא ראויה דווקא עם המדינה שבה מערכת החוק והמשפט העצמאית יודעת להתמודד עם מפרי חוק, הרי שהן מאבדות את אמינותן והופכות את עצמן ללא רלבנטיות".

 

גם יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, מחתה על הודעת משרד החוץ ואמרה כי "ישראל פותחת במלחמה מול הידידות הגדולות ביותר שלה באירופה". לדבריה, "ללא לגיטימיות מהעולם לא נוכל לפעול נגד הטרור כפי שעשינו בעבר. אין היום אמון בראש הממשלה והמצב עלול להגיע למקום שבו תיפגע גם הדרך שבה ידידינו בעולם תופשים את ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"רעש שתופס את הכותרות הראשיות". ברק וליברמן
צילום: פלאש 90
מומלצים