שתף קטע נבחר

לראשונה ישתתפו כוחות נאט"ו בתרגיל בישראל

באוקטובר יקיימו פיקוד העורף והרשויות המקומיות תרגיל המדמה רעידת אדמה. יחידות חילוץ והצלה של הברית הצפון אטלנטית יגיעו לישראל. גם חיילים טורקים ישתתפו בתרגיל?

לראשונה ישתתפו כוחות נאט"ו בתרגיל שיתקיים בישראל. בשנים האחרונות לקח צה"ל חלק במספר תרגילים של הברית הצבאית הצפון אטלנטית בחו"ל, אך באוקטובר הקרוב יגיעו לישראל נציגים של נאט"ו כדי להשתתף בתרגיל העורף, "נקודת מפנה 6". כך סוכם בפגישה שקיים השר להגנת העורף, מתן וילנאי, עם סגן מזכ"ל נאט"ו, קלאודיו ביזוניירו, בפגישה שקיימו השניים לפני כשבועיים בבריסל.

 

יחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף. מרחיבים קשרים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
יחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף. מרחיבים קשרים(צילום: רועי עידן)

 

לישראל יגיעו יחידות סיוע, חילוץ והצלה, ויתמקמו באתר ההרס הגדול שבו יתקיים התרגיל שידמה רעידת אדמה חזקה שתפקוד את ישראל.

 

כתבות נוספות בנושא נאט"ו בערוץ החדשות של ynet:

 

במסגרת ביקורו בבריסל, נפגש השר וילנאי עם בכירים נוספים בארגון ועם גורמים מהאיחוד האירופי, במטרה לחזק ולהרחיב את הקשרים של ישראל בתחום מצבי חירום וניהול משברים. המטרה היא לפתח את שיתוף הפעולה ואת החלפת הידע בין ישראל לבין מדינות נאט"ו והאיחוד האירופי.

 

טרם הוחלט מאילו מדינות יגיעו חיילי נאט"ו שישתתפו בתרגיל, וייתכן שיהיו אלה נציגים טורקים שחברים בארגון, שאיתם שיתף פיקוד העורף פעולה בתרגיל שהתקיים לאחרונה במולדובה.

 

"יש לנו עניין רב להעמיק ולהרחיב את הקשר עם האיחוד ועם נאט"ו", אמר השר וילנאי. "גם אירופה וגם מדינת ישראל ירוויחו משיתוף פעולה קבוע בתחום ההיערכות והמענה למצבי חירום ומשברים".

 

בתרגיל יקחו חלק כל ארגוני ההצלה והחירום, משטרה, מד"א, כיבוי אש, הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה ועוד. בניגוד לתרגילים בשנים קודמות, שבהם תורגלו 80 רשויות מקומיות בלבד, הפעם הכוונה היא לתרגל 120 רשויות. בנוסף ישתתפו בתרגיל נציגים מהדרג המדיני, בכירים במערכת השלטון והציבור הרחב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרגיל פיקוד העורף, ארכיון. לקראת רעש אדמה
צילום: רועי עידן
השר וילנאי. "נרוויח משיתוף הפעולה"
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים