שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בית המשפט קבע: כרטיס אדי אינו צוואה

  בעקבות מקרה אבי כהן, בו כשזכור נשא שחקן העבר כרטיס אדי בכיסו אבל משפחתו סירבה לתרום איבריו, פנה חגי אבינועם לבית המשפט וביקש להכיר בחתימה על כרטיס אדי כצוואה. השופט דחה את בקשתו - והשאיר את המצב כפי שהוא כיום. המשמעות: גם אם אדם חתום על הכרטיס - משפחתו לא חייבת לתרום איבריו

  כרטיס אדי לא יכול לשמש כצוואה: כך קבע השופט אורי שוהם מבית המשפט המחוזי בתל אביב. הוא דחה את בקשתו של חגי אבינועם מהרצליה, החתום על כרטיס אדי, להורות על פסק דין הצהרתי שייקבע כי כרטיס זה הינו צוואה של המת על גופו. "הנושא אינו יכול להתברר כתובענה ייצוגית", כתב השופט בהחלטתו.

   

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון לחצו כאן

   

  קראו עוד על אדי וחוק ההשתלות :

   

  אבינועם הגיש כתב תביעה ייצוגית שמטרתה קבלת פסק דין הצהרתי הקובע כי יש להכיר בכרטיס אדי כצוואה לכל דבר ולכבד את החלטת אותו אדם לפני מותו לתרום את אבריו. בבקשתו ציין אבינועם את המקרה של שחקן הכדורגל אבי כהן ז"ל, שהיה חתום על כרטיס אדי אך משפחתו החליטה שלא לתרום את איבריו, וכתב כי "העם בישראל כאב את אובדנו של שחקן הכדורגל הישראלי אבי כהן ז"ל. לא למותר לציין כי גופו היה במצב תקין לחלוטין ולכל איבר מגופו היו סיכויי קליטה מצויינים מהבחינה הרפואית".

   

  "כולם מסכימים כי תרומות איברים משפרות את איכות חיי החולים הנדרשים לכך, ובמיוחד תורמות להצלת חיי אדם", הוסיף וציין בבקשתו מבית המשפט להורות כי חתימה על כרטיס אדי הינה צוואה על גופו של המת.

   

  אך, כאמור, השופט דחה את התביעה וכתב בהחלטתו כי "הנושא אינו יכול להתברר כתובענה ייצוגית, כפי שהובהר על ידי המשיבה, והן בשל אי התייצבותו של המבקש לדיון".

   

  היום (א') אמור היה להיות התאריך האחרון לחתימה על כרטיס תורם אדי, המאפשר הכללה מיידית בתוכנית הקדימות בתור להשתלה. בעקבות אלפי פניות שהגיעו למרכז הלאומי להשתלות הוחלט לדחות אותו בשלושה חודשים, וכעת ניתן יהיה לחתום על כרטיס אדי לקבל קדימות בתור להשתלת איברים עד ה-31.3.12.   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים