שתף קטע נבחר

בכירי הפרקליטות נגד נאמן: "מטיל בנו דופי"

בעקבות פרסומים לפיהם תקף שר המשפטים את פרקליט המדינה, כתבו הפרקליטים מכתב בו ביקשו הבהרות: "הדברים עלולים לגרום לפגיעה מצטברת באמון הציבור בפרקליטות"

בכירי הפרקליטות נגד השר הממונה עליהם: המשנים לפרקליט המדינה, פרקליטי המחוזות השונים ומנהלי המחלקות בפרקליטות, שלחו הערב (יום ה') מכתב חריף לשר המשפטים, יעקב נאמן, בדבר הפרסומים על דבריו של השר נגד פרקליט המדינה, משה לדור.

 

עוד בערוץ החדשות:

ההאקר הסעודי ל-ynet: "זו רק ההתחלה"

משאיות עם עשרות מיליוני שקלים נתקעו בכביש 1

 

במכתב, שהגיע לידי ynet ונחשף כאן לראשונה, מגיבים הפרקליטים לאמירות שלטענתם מטילות דופי ביושרו וביושרתו של פרקליט המדינה. נאמן צוטט כמי שאומר בשיחות סגורות כי לדור מסמן מטרות ומגיש

אישומים בלי ראיות מספיקות. "פירושן של אמירות אלה הינן כמובן הטלת דופי ישיר ומיידי ביושר וביושרה של כל אחד ואחד מאיתנו החתומים מטה ושל כלל פרקליטי המדינה הכפופים לנו", כתבו במכתב בכירי הפרקליטות.

 

לדבריהם, "פרקליטות המדינה שאנו מכירים היא מוסד מקצועי ענייני, חסר פניות, המקבלת החלטות בניקיון כפיים ובזהירות המתחייבת. פרסומים מהסוג האמור עלולים לגרום לפגיעה מצטברת באמון הציבור בפרקליטות, אמון שבלעדיו תתקשה הפרקליטות לתפקד".

 

"הבהר את הדברים"

ב"הארץ" פורסם הבוקר כי השר מתח ביקורת על הפרקליטות, בין היתר על כך שהוא מגיש כתבי אישום ללא ראיות מספיקות.

 

עוד כותבים בכירי הפרקליטות כי מהיכרותם עם השר נאמן ומדברים

מפורשים שהוא הקפיד לשוב ולהשמיע באוזניהם, הרי שיש לו הערכה עצומה לעבודת הפרקליטות ולעובדיה. הם ביקשו גם הבהרות לגבי הדברים שלכאורה אמר שר המשפטים. לבסוף כתבו בכירי הפרקליטות: "סברנו כי במקרה חריג וקיצוני זה ראוי לבקשך להבהיר את הדברים למען יוסר הספק".

 

בכירי הפרקליטות שלחו עותק מהמכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה לדור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרקליט משה לדור
צילום: גיל יוחנן
השר יעקב נאמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים