שתף קטע נבחר

הולילנד: עד המדינה תובע 30 מיליון שקל מהיזם

הפרשה ממשיכה להסתעף: ש"ד הגיש תביעה אזרחית נגד אחד הנאשמים, הלל צ'רני, בטענה שלא קיבל את מלוא שכרו חרף "תרומתו המכרעת להצלחת הפרויקט". במקביל ממשיכה להתנהל תביעה של צ'רני נגד ש"ד על סך 2.65 מיליון שקל

פרשת הולילנד ממשיכה להסתעף: עד המדינה בפרשה, ש"ד, הגיש היום (א') תביעה אזרחית על סך 30 מיליון שקל נגד אחד הנאשמים המרכזיים בפרשה, הלל צ'רני. בתביעה, שהוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים, טוען ש"ד כי חרף "תרומתו המכרעת להצלחת הפרויקט", התחמקו צ'רני וחברת "הולילנד תיירות" מתשלום מלוא שכרו, נישלו אותו מזכויותיו וניצלו מצוקה קשה שאליה נקלע בשל פעילותו עבורם.

 

במקביל מתנהלת בבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה שהגיש צ'רני נגד עד המדינה על סכום של 2.65 מיליון שקל, בגין כספים שלטענתו הוא חייב לו. לגבי ההליך הנוכחי מסר פרקליטו של צ'רני, עו"ד בועז בן-צור: "ננהל את ההליכים כסדרם בבית המשפט".

 

פרשת הולילנד - כתבות אחרות בערוץ החדשות של ynet:

 

כמו כן טוען העד כי צ'רני והחברה לא השיבו לידיו "את מלוא ההוצאות ששילם מכיסו לצדדים שלישיים ואשר נעשו לבקשת הנתבעים ועל מנת לקדם את ענייניהם, ועניינם למעשה תשלום שוחד לעובדי ונבחרי ציבור".

 

צ'רני. "טיוטת תביעה הונחה על שולחנו לפני ההסכם עם המדינה" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
צ'רני. "טיוטת תביעה הונחה על שולחנו לפני ההסכם עם המדינה"(צילום: עופר עמרם)

 

בכתב התביעה מגולל עד המדינה את פרשת הולילנד כפי שהיא מפורטת בכתבי האישום שהוגשו בשבוע שעבר. עד המדינה מזכיר את שאר הנאשמים, ביניהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט (שלטענתו היה איש מפתח לקידום התכניות להקמת הפרויקט), וראש העירייה לשעבר אורי לופליאנסקי.

 

כמו כן מזכיר ש"ד גורמים שונים שהיו בעלי תפקיד בעירייה, שאף שלא נכללו בכתבי האישום בפרשה - הוזכרו הפעם ככאלה שקיבלו ממנו שוחד.

 

עוד טוען העד בתביעה כי צ'רני לא שילם לו כספים שהיה חייב לו, וכתוצאה מכך החלו לחזור המחאות שנמסרו כנגד הלוואות שנטל בשוק האפור. בעקבות זאת, הוא טוען, הופיעו בריונים בביתו ואיימו עליו ועל משפחתו. לדבריו, הוא הגיש במשטרה תלונה בגין איומים על חייו ובשלב מסוים אף שקל לשים קץ לחייו.

 

התובע מזכיר שהניח טיוטת תביעה על שולחנו של צ'רני מתוך תקווה שהדבר יביא להסדר סופי והוגן בין הצדדים, אולם המו"מ לא הבשיל, ובמקביל הוא החל לקיים מגעים עם רשויות האכיפה עד שקיבל מעמד של עד מדינה.

 

בנוסף לבקשת התביעה הגיש עד המדינה גם בקשה לפטור מאגרת בית המשפט, שממנה עולה כי הוא התחייב בפני המדינה לשלם אותה - אם וכאשר יזכה בתביעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט הולילנד. פרשה אחת - פנים רבות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים