שתף קטע נבחר

מכוניות הוצתו בכפר פלסטיני, כתובת "תג מחיר"

גם אחרי צווי ההרחקה לפעילי ימין, בכפר סמוך להתנחלות אריאל הוצתו שלושה כלי רכב ורוססה כתובת על קיר מסגד, ובה שם מאחז בלתי חוקי שפונה

חשד למקרה נוסף של הפרת חוק בשטחים: בכפר דיר איסתיא הסמוך לאריאל הוצתו הלילה (יום ד') שלושה כלי רכב ורוססה על קיר מסגד סמוך כתובת "תג מחיר גל אריה יוסף". מדובר בשמו של מאחז בלתי חוקי שפונה בימים האחרונים. כוחות משטרה וצבא הגיעו למקום על מנת לחקור את האירוע ולאסוף ממצאים מהזירה.

 

דיווחים אחרונים על הפרות החוק בכסות "תג מחיר":

12 מתנחלים הורחקו מיו"ש: סיכנו חיי אדם

גינוי אירופי חריף: טפלו במבצעי "תג מחיר"

חוק תג מחיר: 6 שנים בכלא לפוגע במקום קדוש  

 

ראש מועצת דיר איסתיא, נזמי סלמאן, סיפר ל-ynet כי בשעה 1:40, הבחינו תושבים בכפר במכונית מסוג פיג'ו אדומה, בעלת לוחית רישוי ישראלית, נוסעת במהירות רבה ברחוב הראשי, לכיוון היציאה, כשבה שלושה נוסעים. "מיד לאחר מכן כמה תושבים הבחינו בשלוש מכוניות בוערות שחנו סמוך למסגד, ועל אחת הגדרות המקיפות את המסגד הייתה כתובת 'תג מחיר'".

 

הגרפיטי על קירות המסגד (צילום: AP) (צילום: AP)
הגרפיטי על קירות המסגד(צילום: AP)

 

סלמאן סיפר כי בתחילה התקשרו התושבים למפקדת התיאום והקישור הפלסטינית כדי לדווח על המקרה, וזמן קצר אחר כך הגיעו למקום כוחות צבא ומשטרה ישראלים, בשל העובדה שדיר איסתיא מוגדרת כשטח C, ופתחו בחקירת המקרה. "זה המשך ישיר לפגיעות נגד פלסטינים ונגד מסגדים בגדה המערבית", אמר.

 

הוא הוסיף כי זו הפעם השנייה שמשחיתים רכוש בכפר. "הפעם הראשונה הייתה בחודש ספטמבר, כאשר הרשות הפלסטינית פנתה לאו"ם, אז הגיעו מתנחלים וניסו להצית את המסגד, אך ללא הצלחה".

 

המסגד בכפר דיר איסתיא (צילום: עאטף אבו-רוב, בצלם) (צילום: עאטף אבו-רוב, בצלם)
המסגד בכפר דיר איסתיא(צילום: עאטף אבו-רוב, בצלם)

  

לפני כשבוע הוציא אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, צווי הרחקה מנהליים מיהודה ושומרון לתריסר פעילי ימין קיצוני מחוות גלעד, אלון מורה, רמת מגרון ומעוז אסתר. תוקף הצווים, שנחתמו בהמלצת השב"כ: לשלושה עד תשעה חודשים.  

 

מצה"ל נמסר כי "הצווים הוצאו על רקע מידע רב שהצטבר בתקופה האחרונה בשב"כ, לפיו קבוצת הפעילים הקיצוניים מעורבת בהובלה וביצוע של פעילות אלימה וחשאית נרחבת נגד התושבים הפלסטיניים ביהודה ושומרון ונגד כוחות הביטחון, תוך סיכון ממשי לחיי אדם ופגיעה בסדר הציבורי ובביטחון האזור".

 

לאחר ההתפרעות בבסיס חטמ"ר אפרים, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לנקוט צעדים נגד פעילי ימין קיצוני שתקפו לאחרונה חיילי צה"ל. "אנחנו צריכים לעשות יד אחת נגד התופעה הקיצונית הזו ולמחוק את הכתם הזה", אמר אז נתניהו.

 

גם לפני כחמישה חודשים קיבלו 12 מתושבי ההתנחלות יצהר שבשומרון והמאחזים שבסביבתה צווי הרחקה, לתוקף של שלושה חודשים עד שנה. הרקע אז היה מעורבות לכאורה של אותם אנשים בפעולות תג מחיר, ובנוסף הובלה, הכוונה וביצוע של פעולות אלימות כלפי פלסטינים, בעיקר בהצתת מסגדים, כלי רכב ומבנים בשנתיים האחרונות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במסגד שעליו רוססה הכתובת
צילום: עאטף אבו-רוב, בצלם
מומלצים