שתף קטע נבחר

שתי טירוניות "הפרו פקודה": הן התחבקו בבסיס

המפקדים רצו לשפוט את השתיים על "הפרת פקודת השילוב הראוי", אך הסתפקו בעיכוב ביציאה. צה"ל: טעות בשיקול דעת

שתי חיילות שסיימו את פרק הטירונות בחיל המודיעין בשבוע שעבר הופתעו לגלות כיצד אוכף הצבא את פקודת השילוב הראוי, שאוסרת על חיילות וחיילים לבטא גילויי חיבה פיזיים זה כלפי זה. הן נענשו ועוכבו ביציאתן הביתה - כיוון שהתחבקו. 

 

פקודת השילוב הראוי, העוסקת בשילובן של חיילות בצבא ביחד עם חיילים דתיים, מתייחסת בין היתר להפרדת מגורים, ל"איסור פגיעה בכבוד וברגשות" וללבוש החיילות.

 

עוד בערוץ החדשות

הדוגמנית על ההאמר שמריצה את המילואימניקים

צה"ל לחיילים החרדים: לא נכפה שירת נשים

 

במהלך הטירונות, שארכה מספר שבועות, נרקמה חברות בין שתי החיילות. הן התחבקו בשטח הבסיס לקראת פרידתן ולכבוד יציאתן לדרך חדשה בצבא. הדבר לא נעלם מעיניהם של המפקדים בבסיס, ולמחרת, בטקס סוף הטירונות, נמסר להן שהן צפויות לעמוד למשפט בגין המעשה. החיילות מחו על כך ובסופו של דבר הוחלט להקל עליהן ולהסתפק בעונש של עיכוב יציאתן הביתה במשך מספר שעות.

 

גורמים בצבא ציינו כי כמו פקודות אחרות בצבא, גם פקודת השילוב הראוי נאכפת ביתר שאת בשלב הטירונות, שבו באופן טבעי יש הקשחה והחמרה של הנהלים וההוראות, אך בדרך כלל במקרים מעין אלו מסתפקים המפקדים בדרישה להקפיד על הנוהל, לא להעניש בגין הפרתו. המקרה נחשף הבוקר (יום ה') על ידי כרמלה מנשה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בטעות בשיקול הדעת של המפקדים. קצין מודיעין ראשי חידד את הנהלים והורה לנהוג בנושא ברגישות הראויה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחוות פיזיות? לא בצה"ל (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים